Nové hodinky od Jaeger-LeCoultre oslavujú českého maliara Alfonsa Muchu

Luxusná značka Jaeger-LeCoultre uviedla na trh svoju ďalšiu limitovanú edíciu Reverso Tribute Enamel pre rok 2018 a tentokrát prostredníctvom nej skladá poctu slávnemu českému maliarovi Alfonsovi Muchovi. Výrobca si rýchlo uvedomil, že pre dokonalú interpretáciu diel tohto umelca potrebuje vytvoriť inovatívne hodinky, ktoré by prezentovali jednak samé seba, ako aj glazúrovanú maľbu. Majster hodinár teda dal svojmu ikonickému modelu Reverso dve tváre, ktoré sú zdobené technikami gravírovania a smaltovania zdokonalenými v dielňach slávnej hodinárskej oblasti Vallée de Joux.

Na prednej tvári luxusných hodiniek sa nachádza elegantný ručne gilošovaný ciferník, ktorý je pokrytý priehľadnou vrstvou glazúry Grand Feu. Zadná tvár hodiniek naproti tomu vystupuje v úlohe plátna, na ktorom sú zobrazené miniatúrne reprodukcie známych umeleckých diel – v princípe sa jedná o obrazy obrazov.

Nie je to dokonca po prvýkrát, čo hodinárska značka Jaeger-LeCoultre využíva diela tohto maliara na dekoráciu hodiniek zo svojej série Reverso. V rovnakom duchu sa v roku 1996 niesol model Reverso „Les Saisons“, v roku 1999 to bol model „Pierres Précieuses“ Reverso a v roku 2001 sa na trhu objavil model Reverso „Clair de Lune“. Všetky z týchto luxusných hodiniek boli zdobené maľbami Alfonsa Muchu. V súčasnosti sú dostupné tri ďalšie hodinárske skvosty, ktoré vzdávajú hold detailným dielam tohto oslavovaného umelca.

Každé z troch nových prevedení hodiniek Jaeger-LeCoultre Reverso Tribute Enamel je vybavené predným ciferníkom, ktorý je pokrytý ručne gilošovaným povrchom a priehľadnou glazúrou Grand Feu. Na zadnej strane hodiniek je umiestnená glazúrovaná miniatúra maľby na motívy diela Alfonsa Muchu. Luxusná značka sa v tomto prípade inšpirovala sériou dekoračných panelov s názvom „Ročné obdobia“, ktorú umelec dokončil v priebehu roka 1896.

Súvisiace:
Prekvapivý vplyv Francúzov na históriu hodinárskeho priemyslu
Vzácna zbierka hodiniek Vacheron Constantin sa objaví v obchode Material Good

Keďže pôvodné diela sú maľované na plátne s dĺžkou strany viac než jeden meter, remeselní umelci značky Jaeger-LeCoultre ich najprv museli proporcionálne zmenšiť na plochu troch centimetrov štvorcových. Každá miniatúra je výsledkom ručnej práce, pričom gravírovanie povrchov trvalo 30 hodín, zatiaľ čo smaltovanie a glazúrovanie si pri každom kúsku vyžadovalo viac než 70 hodín práce. Každá verzia týchto hodiniek bude dostupná v limitovanom objeme iba ôsmich kusov.

Zdroj: James Magazine, Jaeger-LeCoultre

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.