Nová verzia tašky Dior Saddle Bag pre mužov za $35 000

Módna značka Dior predstavila pánsku verziu svojej ikonickej tašky a očakáva, že si za ňu zaplatíte pozoruhodných 35 000 dolárov.

Jedná sa o nové prevedenie legendárnej retro tašky typu Saddle Bag, ktorá bola po prvýkrát predstavená v 90. rokoch ako dámska kabelka, a je inšpirovaná doplnkom každého správneho jazdca na koni.

Metalická taška pre pánov v hodnote 35 000 dolárov sa hrdo prezentovala v rámci jesennej kolekcie, ktorá sa konala koncom minulého roka v Japonsku. Modeli sa s ňou prechádzali po móle pod obrovskými robotickými figurínami, na ktorých konštrukcii sa podieľal japonský umelec Hajime Sorayama. Táto netradičná umelecká inštalácia zásadným spôsobom ovplyvnila celú futuristickú kolekciu, pričom predvádzané oblečenie sa vyznačovalo striebornou paletou farieb a elegantnou estetikou často spájanou s humanoidnými robotmi. Umelec so značkou zároveň spolupracoval aj na dizajne tašky, čo je nepochybne jedným z dôvodov, prečo na ňu módny dom zavesil takú zarážajúcu cenovku.

Taška je však v konečnom dôsledku nápadom kreatívneho riaditeľa pánskej módy v značke Dior, ktorým je v súčasnosti britský dizajnér Kim Jones. Na čelo dizajnu v módnom dome sa dostal iba relatívne nedávno, no už sa mu podarilo zabezpečiť, že Dior nezadržateľne zvyšuje svoju obľúbenosť medzi módne nenásytnými mladými príslušníkmi generácie milénia. Jones rovnakým spôsobom oživil pánsku módu aj v rámci značky Louis Vuitton, následne ju však opustil v prospech svojej novej pozície v módnom dome Dior, pričom v LV ho nahradil nemenej populárny Virgil Abloh.

Na prvý pohľad je viditeľné, že celý vonkajší povrch tašky je kovový a uzatvára sa pohyblivou časťou z rovnakého materiálu. Pravdepodobne sa nejedná o extrémne praktickú súčasť outfitu, ale nedá sa poprieť, že má svoj štýl.

Súvisiace: Po 18 rokoch sa opäť vracia kabelka saddlebag od značky Dior

Jones v priebehu minulého mesiaca predstavil kolekciu na modeloch, ktorí stáli na mieste ako sochy a po módnom móle boli vezení pohyblivým pásom – to všetko pred prominentným publikom, v ktorom sa nachádzali osobnosti ako napríklad Kate Moss, Pusha T, Naomi Campbell či Robert Pattinson. Keďže slávnostné odovzdávanie Oskarov je už za rohom, je takmer isté, že viaceré luxusné kreácie značky Dior sa budú objavovať na celebritách kráčajúcich po červenom koberci.

Ak by ste sa chceli zapojiť do oživeného trendu tašiek Saddle Bag, ale momentálne nemáte k dispozícii 35 000 dolárov navyše, nemusíte mať obavy – na súčasnom trhu existuje aj cenovo dostupná možnosť v podobe tašky Messenger Bag v hodnote iba 1 900 dolárov. Napriek tomu treba poznamenať, že verzie v čiernej a hnedej farbe, ktoré vznikli v spolupráci s pouličným umelcom menom KAWS, už boli vypredané. Môžeme teda bezpečne predpokladať, že rovnaký osud postihne aj kovové prevedenie.

Zdroj: HypeBeast

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.