Nová švajčiarska značka pomáha zberateľom overiť presnosť svojich hodiniek

Vysoká presnosť je už od nepamäti „svätým grálom“ mnohých skutočných zberateľov hodiniek. Týto fajnšmekri od hodiniek totiž vyžadujú viac ako len náramok, ktorý farebne ladí s ich oblečením. Svoje hodinky podrobujú častej a dôslednej kontrole ich presnosti, ktorá môže byť ovplyvnená poškodením, magnetizmom alebo vlhkosťou.

ONEOF Accuracy2 je kompaktný prístroj na meranie hodiniek.

Práve pre týchto zberateľov vytvorila nová švajčiarska spoločnosť ONEOF sadu troch prístrojov, z ktorých dva sú vreckové, a ktoré im majú pomôcť s kontrolou presnosti svojich hodiniek. Prístroje značky ONE OF ponúkajú nástroje na meranie, pomocou ktorých sa rýchlo skontroluje stav hodiniek a informácia o ňom sa potom bezdrôtovo prepošle do smartfónu alebo tabletu.

Tieto prístroje sú dostupné v troch odlišných verziách s rôznou úrovňou funkcií: pre zberateľov je určený prístroj Accuracy2, pre butiky Accuracy Boutique Edition a pre maloobchodných alebo profesionálnych výrobcov hodiniek AccuracyPro.

Technológia Accuracy nájde vaše hodinky automaticky, pokiaľ ich umiestníte dostatočne blízko k zariadeniu. Následne zosilňuje každú jednu vibráciu mechanického pohybu hodiniek, prevádza tieto zvuky do digitálnej podoby a vytvára úplný záznam „zdravia“, ktorý si môžete prečítať na vašom telefóne alebo tablete.

Technológia ONE OF analyzuje nespočetné množstvo vnútorných vibrácií hodinového strojčeka a na základe získaných dát rýchlo vypočíta presnosť, frekvenciu, chybu rytmu, amplitúdu, uhol zdvihu a stabilitu hodiniek.

Ako bonus využívajú tieto technológie integrovaný snímač magnetického poľa, ktorý kontroluje, či nie je hodinkový magnet zmagnetizovaný. Majitelia si môžu svoje hodinky zoskenovať z rôznych uhlov, a odhaliť tak možnú magnetizáciu.

Doplnkové funkcie

Prístroj Accuracy Boutique Edition, zobrazený aj s výsledkami ukazujúcimi sa na smartfóne.

Zatiaľ čo kompaktný prístroj Accuracy2 ($320) kontroluje magnetizáciu, prístroj Accuracy Boutique Edition ($1,270), ktorý má veľkosť karty, dokáže mechanické hodinky tejto magnetizácie zbaviť. Stačí len, ak používateľ stlačí funkciu DEMAG, ktorá vytvorí krátky ale silný elektromagnetický impulz, a ktorý hodinkový mechanizmus demagnetizuje.

Prístroj ONEOF Accuracy Boutique edition je nástroj na meranie hodiniek s integrovaným demagnetizátorom.

Alexis Sarkissian, zakladateľ spoločnosti Totally Worth It, ktorá tieto prístroje distribuuje v USA, bližšie vysvetľuje, ako táto technológia funguje:“ Senzor ONE OF Accuracy Boutique Edition je vybavený piezoelektrickým mikrofónom, ktorý je veľmi citlivý na vibrácie regulačného orgánu, teda na „tikanie“ hodiniek. Algoritmy aplikácie spracúvajú akustický signál v reálnom čase, a okrem iného merajú aj chronometrickú presnosť. “

Prístroj AccuracyPro, určený pre výrobcov hodiniek, dokáže otestovať hodinky v rôznych polohách.

Ako už naznačuje názov posledného prístroja, Accuracy Pro poskytuje majiteľom hodiniek najviac údajov. Merania môže vykonávať manuálne pomocou svojho integrovaného akcelerometra a kontrolovať tak hodinky vo viacerých polohách. Výrobcovi hodiniek následne dáva informácie o chybách v amplitúde a oscilácii a zobrazuje akustické charakteristiky úniku v diagramoch a kumulatívnych grafoch.

Ceny:

  • Accuracy2: 320 dolárov
  • Accuracy Boutique Edition: 1 270 dolárov
  • Accuracy Pro: 3 330 dolárov
Prístroj ONEOF Accuracy Pro je manuálny viacpolohový nástroj na meranie hodiniek.

Zdroj: Fortune

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.