Nová pánska kolekcia skorej jesene 2020 od Dioru mieri do Miami

Rok po úplne prvej módnej prehliadke kolekcie skorej jesene v Tokiu, módny návrhár Kim Jones predstaví svoju novú kolekciu Dioru pre rok 2020 v Miami. Prehliadka je naplánovaná na 3. decembra a má byť otváracím podujatím pre medzinárodný umelecký veľtrh Art Basel Miami Beach, ako aj oslava existencie tejto luxusnej módnej značky v USA.

Načasovanie jednotlivých akcií Jonesovi veľmi vyhovuje, keďže veľtrhu sa zúčastnia niektorí z najznámejších súčasných umelcov na svete, s ktorými už spolupracoval, od Kaws po Daniela Arshama.

Jones nedávno uviedol: „USA boli prvou krajinou po Francúzsku, kde Christian Dior zožal veľký úspech v rámci projektu, ktorý uskutočnil v 50. rokoch. Veľmi ma to inšpirovalo, a preto by som rád zopakoval tento úspech prostredníctvom mojej nastávajúcej prehliadky kolekcie skorej jesene.“

Súvisiace:
10 najpopulárnejších luxusných módnych značiek
Nová verzia tašky Dior Saddle Bag pre mužov za $35 000

Pietro Beccari, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ luxusného módneho domu Dior, zdôraznil: „Je pre nás cťou, že naša druhá prehliadka pánskej kolekcie pre skorú jeseň sa uskutoční v americkom Miami, kde máme osvedčené dlhoročné kontakty, pretrvávajúce desaťročia, a s ktorými zdieľame vášeň pre umenie, dizajn, moderné hodnoty, inováciu a know-how, ktoré sú hlboko zakorenené v americkej kultúre.

“

Zatiaľ nie sú ohlásené žiadne ďalšie medzinárodné módne prehliadky pre túto sezónu, aj keď Rada módnych dizajnérov Ameriky CFDA v New Yorku organizuje svoju vlastnú módnu prehliadku kolekcie skorej jesene v rámci týždňa módy, približne v rovnakom čase ako prezentácia pánskej kolekcie v Miami. A aký dopad bude mať Jonesova tvorba na americký luxusný trh s módou? Povieme vám to takto: Ak niekto môže prinútiť amerických mužov, aby odhodili teplákové nohavice a namiesto nich vyskúšali oblek zdobený šerpou, je to pravdepodobne on.

Zdroj: Yahoo

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.