Nová limitovaná edícia hodiniek od HYT využíva tekutinou naplnenú lebku na to, aby Vám povedala, koľko je hodín

Hodinky s lebkou od HYT.

V križovatke umenia, hodinárstva a filozofie sa nachádza značka hodiniek HYT so svojím ohromujúcim prístupom k mechanike. Túto svoju pozíciu potvrdzuje aj svojím najnovším modelom Soonow Drop One, čo predstavuje limitovanú edíciu náramkových hodiniek, ktorá bola vytvorená pre výstavu “Sneaker Time”, ktorú ste si mohli pozrieť v hlavnej predajni švajčiarskej firmy Watches of Switzerland, nachádzajúcej sa v newyorskej štvrti Soho.

Súvisiace: Zo spolupráce značky Richard Mille a Pharrell Williams vznikli hodinky snov

Výstava trvala do 2. decembra a bola inštalovaná v spolupráci so Stadium Goods – obchodná spoločnosť so vzácnymi a limitovanými edíciami tenisiek. Spoločnosť tu vystavuje 15 párov výnimočných tenisiek, ktoré sú každé spárované s rovnako výnimočnými hodinkami. Toto kontrastné porovnanie malo za cieľ pozdvihnúť obsesívnu kultúru zberateľstva, ktorá sa nevyhla ani teniskám a hodinkám.

Hodinky HYT Soonow na zelenom podklade.

Hodinky model Soonow Drop One boli vystavené spolu s takmer mýtickými teniskami Nike Airs, prezývané “ParaNorman”. Toto označenie súvisí s ich pôvodom – v roku 2012 boli vytvorené a prezentované v promo videu pre film ParaNorman a vyzerajú, ako keby ich pohlcovali zelené plamene.

Hodinky HYT na čiernom podklade.

Hodinky Soonow Drop One sú limitované na 5 kusov. Ich názov vznikol spojením slov „soon“ (čoskoro) a „now“ (teraz). Pohrávajú sa s myšlienkou pominuteľnosti času a podobne ako spomínané tenisky, majú estetiku s dušou.

Na ich titánovom číselníku sa objavuje motív lebky, ktorej jasno zelená fosforeskujúca kontúra je v ostrom kontraste s jeho modrofialovým zafarbením. Tvár lebky dotvára 313 18 karátových ihiel zo žltého zlata a 937 veľmi precízných dierok. Kvapalinou naplnené kontúry lebky ukazujú pomocou modrej a zelenej tekutiny aktuálny a uplynutý čas, odrážajúc tak jedinečné spojenie tekutej technológie a mechanického hodinárstva z dielne spoločnosti HYT.

Súvisiace: Hodinky od značky Jacob & Co za 325 000 eur sú vo svojej podstate záhradou plnou drahokamov

Na záver už len slová výkonného riaditeľa HYT – Gregoryho Dourda: “Synergia medzi HYT a Watches of Switzerland je očividná. Keďže sme značkou, ktorá prináša revolúciu do hodinárskeho priemyslu, vnímame Watches of Switzerland ako spoločnosť, ktorá znovudefinuje úlohu predajcu luxusných hodiniek ako ideálneho partnera a výstavu Sneaker Time ako skvelý spôsob uvedenia nášho posledného modelu hodiniek Soonow. Tento jedinečný model vystihuje tému výstavy a sme presvedčení, že uchváti zberateľov.”

Mechanické hodinky s ručným naťahovaním sa predávajú v 48,8 milimetrovom oceľovom púzdre za cenu 75 000 dolárov.

Zdroj: Yahoo, WWD

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.