Nová kolekcia luxusných dopravných prostriedkov už za £9 miliónov

Tiež neznášate, keď si kúpite luxusný čln, ale nedokážete nájsť auto, ktoré by s ním ladilo?

Máte šťastie. Výrobca luxusných automobilov aktuálne ponúka elektrický automobil, ktorý je spoločne zladený s motorovým člnom a s motocyklom. Celá kolekcia je dokonca dostupná za skromných 9 miliónov britských libier.

Autorom kolekcie je švédska firma Gray Designs. Zahŕňa automobil s honosnými drevenými obkladmi, luxusný motorový čln a čierno-strieborný motocykel typu Chopper. Kolekcia je dokonalým symbolom bezstarostného a okázalého životného štýlu.

Futuristický motorový čln je vyrobený z karbónových vlákien a kevlaru. Jedná sa o rovnaký materiál, ktorý je používaný pri výrobe nepriestrelných viest. Tieto zložky dodávajú člnu výnimočnú odolnosť a ľahkosť. V dôsledku použitých materiálov a lodnej architektúry je plavidlo schopné dosiahnuť rýchlosť až 40 uzlov.

Cena samotného člna predstavuje 8 miliónov libier. Automobil dosahuje cenu na úrovni 800 000 libier a motocykel si môžete kúpiť za 170 000 libier.

Súvisiace: Spoločnosť Lamborghini predstavila elektrický super-automobil

Pozrite sa, ako vyzerá kolekcia luxusných dopravných prostriedkov na nasledujúcich snímkach.

Švédska firma Gray Designs uvádza na trh zladenú kolekciu luxusných dopravných prostriedkov. Jej súčasťou je automobil s drevenými obkladmi, motorový čln a motocykel typu Chopper. Kolekcia je ideálnym technologickým aj módnym doplnkom každého úspešného človeka. Na nižšie uvedenej snímke sa nachádza luxusný automobil, ktorý pod kapotou skrýva 450 koní a dosahuje maximálnu rýchlosť o hodnote 210 kilometrov za hodinu.

Elektrický čln spoločnosti Gray Designs je vybavený špeciálnymi vztlakovými telesami, ktoré sa označujú ako „hydrofoil“ – takzvané vodné krídla. Poháňaný je jedným hlavným elektrickým motorom, ktorý dosahuje výkon 100 konských síl a je napájaný sériou lítium-iónových batérií. Keď vztlakové telesá zdvihnú plavidlo nad vodnú hladinu, dokáže dosiahnuť maximálnu rýchlosť o hodnote až 40 uzlov. Čln je na jedno nabitie batérie schopný pokryť akčný rádius 75 kilometrov.

Posledným kúskom skladačky je elektrický motocykel modelu Hydros. Čoskoro sa podujme na testovanie na otvorených komunikáciách. Je vybavený prvotriednym zvukovým systémom a reproduktormi, ktoré sú zabudované priamo do tela motocyklu.

 

Elegantný dizajn elektrického motorového člna zahŕňa komfortné sedadlá, moderný zobrazovací systém a na mieru vyrobenú batožinu, ktorú využijete najmä pri dlhších výletoch.

 

Pri konštrukcii futuristického plavidla boli použité materiály ako karbónové vlákna a kevlar. Vďaka tomu je čln vysoko odolný a pýši sa nízkou hmotnosťou. Dosahuje maximálnu rýchlosť 40 uzlov.

 

Interiér plavidla je popretkávaný inteligentnými technológiami. Kapitánovi uľahčuje orientáciu moderný zobrazovací systém, pohodlie posádky umocňujú komfortné sedadlá ako z limuzíny. Cena samotného člnu predstavuje 8 miliónov libier.

Súvisiace: V Monaku sa predstavila úchvatná luxusná superjachta menom Nature

 

Motocykel bude dostupný v lete roku 2018, pričom konštrukcia automobilu si vyžaduje 12 mesiacov a pri lodi sa jedná o časový horizont 22 mesiacov.

Celú kolekciu môžete vlastniť už za skromných 9 miliónov libier.

 

Účelom elegantného elektrického vozidla – modelu Hydra – je vyzerať nádherne. Vonkajšiu krásu však dopĺňa aj tá vnútorná – motor s výkonom 450 konských síl, ktorý dosahuje maximálnu rýchlosť 210 kilometrov za hodinu.

Zdroj: Motor1, Inautonews

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.