Nová kolekcia hodiniek Hublot prináša trio hodiniek s 300 ručne vkladanými diamantami

Hodinky Hublot z kolekcie High Jewellery Collection.

Hodinky vykladané diamantami nie sú síce ničím novým, no výrobca hodiniek Hublot posúva svojou novou sériou hodiniek túto techniku na vyššiu úroveň. Kolekcia s názvom High Jewellery Collection pozostáva z troch náramkových hodiniek, kde každé z nich prišli s 300 brúsenými ručne vkladanými diamantami.

Hodinky kolekcie High Jewellery sú však viac ako len okázalé ozdoby. To je jasné už pri prvom modeli, ktorý nesie názov Big Bang Unico High Jewellery. Chronograf s funkciou flyback je poháňaný strojčekom HUB1280, ktorý necháva dostatok miesta pre 334 brúsených diamantov, ktoré majú spolu 12,5 karátov, rozložených na 18-karátovom podklade z bieleho zlata.

Hodinky značky Hublot model Big Bang Unico High Jewellery.

Model Big Bang Unico môže prekonať iba druhý model hodiniek z tejto kolekcie, s názvom Spirit of Big Bang High Jewellery. Zberateľov osloví nielen športovým púzdrom zdobeným 346 brúsenými diamantami s 13,1 karátmi, ale aj svojím vysoko hodnoteným strojčekom HUB4700. Rovnako, ako pri ostatných dvoch modeloch, aj tento má žiarivé kamene po celom svojom povrchu, vrátane ciferníka a spony na náramku, ktorý je z kože aligátora.

Hodinky model Spirit of Big Bang High Jewellery.

Posledný model dostal názov Classic Fusion High Jewellery. 427 brúsených diamantov, celkovo s 20,8 karátmi, ho v porovnaní s vyššie menovanými modelmi robí lepším módnym doplnkom, no v žiadnom prípade netreba podceňovať jeho horologické schopnosti. Stále sú mechanickým divom a to najmä vďaka samo-naťahovaciemu strojčeku HUB1710.

Súvisiace: Spoznajte značku luxusných hodiniek Hublot

Napriek tomu, že každé z týchto hodiniek majú odlišný vzhľad, spája ich estetická elegancia. To je, podľa výkonného riaditeľa spoločnosti Hublot, Ricarda Guadalupa, zásluha ručného vkladania každého jednotnotlivého diamantu.

Classic Fusion High Jewellery.

Vo svojom stanovisku vyzdvihuje prácu hodinárov: „Ukladanie kamienkov na hodinky si vyžaduje technickú aj estetickú dokonalosť, starostlivo zváženú a vopred určenú. Táto disciplína je vedou o absolútnej precíznosti a umeleckou formou, ktorej cieľom je maximalizovať krásu kameňov na veľmi malom priestore. Prekonávanie takých ťažkých výziev a kombinovanie tradície s inováciou sú hnacie sily našej ambície.”

Ako isto tušíte, hodinky kolekcie High Jewellery Collection prichádzajú s cenou, ktorá je priamo úmerná tomu množstvu diamantov. Model Big Bang Unico High Jewellery vás vyjde na 316 000 dolárov, za modely Spirit of Big Bang High Jewellery a Classic Fusion High Jewellery zaplatíte 369 000 dolárov.

Zdroj: Hublot, Yahoo

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.