Nie Maroko alebo Saudská Arábia. Čína je prvou krajinou, v ktorej je nainštalovaný semafor pre ťavy

Od potravín až po infraštruktúru – Čína je známa svojimi zvláštnosťami. A pri pokračovaní tohto trendu krajina nedávno uviedla do prevádzky prvý svetelný semafor pre ťavy na svete v blízkosti mesta Tun-chuang v provincii Kan-su. Áno, je to pravda!

Semafor je vytvorený na to, aby pomáhal turistom navštevujúcim túto destináciu kvôli jazde na ťave. Zabezpečí, aby sa predišlo kolíziám medzi ťavami (ktoré sú v tejto oblasti pomerne časté) a dúfajme, že pomôže udržať okoloidúcich a aj zvieratá v bezpečí.

Semafor svieti na zeleno, aby umožnil zvieratám prejsť a na červeno, aby ich zastavil, teda úplne rovnako, ako je to pri semaforoch, ktoré sa používajú v cestnej premávke. Do prevádzky bol uvedený v nedeľu (11. apríla 2021) v Mingsha Mountain (Hora spievajúceho piesku) a Jüe-ja Čchüan v meste Tun-chuang, ktoré sú svojimi piesočnými dunami turisticky veľmi atraktívne.

Podľa čínskej štátnej káblovej služby ECNS bol problém v tom, že promenády pre peších sa často križovali s cestičkami pre ťavy. Aby sa tento problém vyriešil, pracovníci zmenšili medzeru medzi chodníkmi a vytvorili oddelenú stopu pre ťavy, pričom teraz je na novej križovatke pohyb riadený semaforom.

Tiež sa všeobecne dúfa v to, že ťaví semafor sa aj sám o sebe stane turistickou atrakciou, ktorá priláka do mesta Tun-chuang viac návštevníkov. Neviem ako vy, ale my by sme v mene premávky veľmi radi vymenili trúbiace autá za ťavy!

Zdroj: NYpost

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.