“Nie je to ani tak o móde ako o životnom štýle” – Simon Porte Jacquemus o svojej novej fotoknihe

Fotokniha Simona Porte Jacquema.

Pre 3 milióny ľudí, ktorí na Instagrame sledujú profil Simona Porte Jacquema, sa môžu zdať obrázky z jeho najnovšej fotoknihy povedomé. 236 stranová kniha je plná záberov z jeho iPhonu, ktoré urobil za posledné roky. Mnohé z nich mali svoju premiéru na jeho Instagramovom profile, ktorý si vytvoril pre seba a pre svoju značku.

Veľký hrniec plný fazule a syru, a Jacquemov tieň na modrom stole, sú ruka v ruke s prvou kabelkou jeho značky, ktorá má fazuľový tvar, nosí sa cez plece a je ružovej „Pepto-pink“ farby. Dve nahé postavy v objatí pod slnečníkom na pláži. Mrakodrap Empire State Building za súmraku, deti hrajúce futbal v popredí. Mnoho západov slnka a ovocia a kvetov – jednoduché idylické potešenie je základom Jacquemovej estetiky. Jacquemus vysvetľuje, ako prišiel na nápad vytvoriť túto fotoknihu: “Počas prvého lockdownu som si na Instagrame prezeral svoje staré fotky a zverejnené albumy. Ľudia si odo mňa žiadali knihy, veľa ľudí mi vravelo: ‘Prosím, urob zo všetkých svojich iPhone fotiek knihu.’ ” A tak ich poslúchol, a prvé náhľady na fotoknihu zverejnil 1. septembra na svojej webstránke.

Súvisiace: Ako spomínajú svetoznáme modelky na Alexandra McQueena?

Celý proces začal vytriedením jeho 85000 iPhone fotiek na prijateľných 321. “Vlastne som pri návrate do svojich archívov a k obrázkom, ktoré som roky zbieral, zažil veľa zábavy. Urobili sme predvýber predvýberu z asi 2000 fotiek a skončili sme s 234 stranami v knihe. Musím povedať, že to bolo náročné, ale zároveň výnimočné, pretože niektoré fotky sú také staré, že si uvedomíte tú cestu, ktorú ste už prešli.” 

Fotokniha Simona Porte Jacquema.

Fotokniha môže pôsobiť, že je o putovaní alebo duchovnej dovolenke, jej zámerom je však, tak ako pri všetkých veciach čo Jacqeumus robí – predstaviť o čosi viac zakladateľa značky a jeho širšie okolie. Odkedy chytil ako 9-ročný kameru do ruky, fotí Jacquemus neustále. Ako sám poznamenal: “Bola to moja prvá práca.” A hoci sa nepovažuje za fotografa, a ako potvrdil, jeho budúce knihy bude tvoriť v spolupráci s umelcami, tak ako svoju prvú s názvom “Marseille Je T’aime”, má silný zmysel pre vytvorenie dobrého obrazu. “V knihe nie je veľa módy. Je skôr o životnom štýle, vízii, každodennej poézii života. Nemá to nič spoločné so zákulisím módy. Vždy budem mať rád obraz a myslím si, že móda je primárne o obraze tvoriacom príbeh a o tom, ako ten príbeh povedať. Na vytvorenie značky, životného štýlu, príbehu, musíte byť posadnutý obrazom.”

Súvisiace: Všetko najlepšie, pán Valentino! Pocta Hamisha Bowlesa majstrovskému návrhárovi

Využitie svojej kolekcie na rozvíjanie odkazu je niečo, čo Jacquemus plánuje po jeho návrate do práce v Paríži robiť viac. Jacquemus formuluje svoj hlavný cieľ jednoznačne: “Zameriavam sa na hľadanie ciest a nových prístupov, odkazov a spôsobov, ako povedať viac o našich hodnotách. Nie je to o tom, ako urobiť dobrú kolekciu alebo úžasnú prehliadku, ale o tom, ako zdieľať hodnoty s publikom, ako posunúť ďalej odkaz. Myslím si, že sme veľká rodina, ktorá niečo buduje a myslím si, že je dôležité zdieľať naše hodnoty, pretože sa stávame mediálnym zdrojom, keďže nás sledujú ľudia. To dnes považujem za veľmi inšpirujúce.”

Zdroj: FashionUnited

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.