New York bude mať najvyššiu vyhliadkovú plošinu na západnej pologuli

New York je domovom niekoľkých pozoruhodných mrakodrapov, ktoré predstavujú skutočné architektonické skvosty. Ďalším takýmto pokladom „Veľkého jablka“ sa čoskoro stane výškový komplex s názvom Hudson Yards Tower, ktorý by do mesta mal priniesť najvyššie položenú vyhliadkovú plošinu v širokom okolí. Toto dielo modernej architektúry bude známe ako „Edge“ („Hrana“ – príznačné pomenovanie), a bude ponúkať panoramatické výhľady na celý New York.

Úžasná vyhliadková plošina je od zeme vzdialená pozoruhodných 330 metrov a na svojej ploche približne 750 metrov štvorcových ponesie rozľahlý otvorený priestor, po ktorom sa budú voľne prechádzať návštevníci – v ideálnom prípade takí, ktorí nemajú strach z výšok. Vyhliadková plošina je totiž umiestnená na 100. poschodí nového mrakodrapu, na adrese 30 Hudson Yards, a od vonkajšej steny budovy vyčnieva takmer 20 metrov do otvoreného priestoru v oblakoch. Dostať sa sem bude možné moderným výťahom, ktorému by cesta mala trvať menej než 60 sekúnd.

Plošina je okrem toho vybavená presklenou podlahou, vďaka čomu sa Vám z nej otvorí dokonalý pohľad z vtáčej perspektívy na mesto pod Vašimi nohami. Táto štruktúra je považovaná za najvyššie položenú plošinu svojho druhu na západnej pologuli a za piatu najvyššiu v celosvetovom meradle. Edge bude okrem úžasných výhľadov a atraktívneho prostredia ponúkať prístup do luxusnej reštaurácie s rozlohou celých 1 000 metrov štvorcových, v ktorej nechýba ani špičkový bar a priestor pre spoločenské podujatia.

Jason Horkin, generálny riaditeľ projektu Hudson Yards Experiences, uviedol: „Edge pozýva návštevníkov mrakodrapu, aby sa prešli medzi oblakmi a vychutnali si ničím nerušené panoramatické výhľady na mesto New York ako nikdy predtým.“ Plošina bude po dokončení vyššia ako tá v rámci mrakodrapu Empire State Building, ktorá je umiestnená 320 metrov nad úrovňou newyorských ulíc. Zároveň prekoná aj rozhľadňu známu ako Top of the Rock na vrchole Rockefellerovho centra, ktorá sa týči vo výške približne 260 metrov. Mrakodrap Hudson Yards a vyhliadková plošina Edge majú byť otvorené v polovici roku 2020.

Zdroj: Esquireme

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.