Návrat najžiadanejších hodiniek značky Patek Philippe

Model 5711 dostal nový zelený šat

Začiatkom roka sa začala svetom šíriť správa o tom, že značka Patek Philippe ukončí výrobu svojho najžiadanejšieho modelu Nautilus 5711. Na najväčšej výstave hodiniek Watches and Wonders však táto značka predstavila kvarteto nových modelov Nautilus, medzi ktorými je aj nástupca modelu 5711.

Hviezda podujatia, model 5711/1A-014, je takmer identický so svojím predchodcom, no líši sa v jednom kľúčovom bode: tradičnú modrú farbu ciferníka zamenil za olivovo zelenú. Ak ste nováčikom medzi zberateľmi hodiniek, táto zmena pre vás neznamená veľa. No v priemysle, kde záleží na každom milimetri, to stačí na to, aby spôsobila rozruch. Toto je po prvýkrát, čo sa v akomkoľvek modeli Nautilus použil iný odtieň. Zoznam čakateľov na tento model sa otvára práve teraz a určite bude dlhý.

Model 5711/1A bol oživený zelenou farbou (vľavo). Ďalší model Nautilus v zelenom sa vyrába aj vo verzii s briliantmi v tvare bagety (vpravo).

Ďalší nový model Nautilus v zelenom je ozdobený 32 briliantmi bagetového tvaru. Ak by vám to nestačilo, je tu ďalšia verzia z ružového zlata s 2 553 briliantmi na ciferníku, púzdre a remienku. Tieto zmeny boli pravdepodobne spôsobené novým trendom medzi výrobcami hodiniek, ktorí myslia na individuálny vkus svojich zákazníkov a svoje modely tomuto vkusu prispôsobujú.

Ak nemáte v obľube zelenú farbu, posledný z nových verzií modelu Nautilus má svoju tradičnú modrú, puzdro z ružového zlata a funkciu travel time. Tento model je pripravený na postvakcinový svet: okienka so slovami “Home” a “Local” pomáhajú ich nositeľovi zorientovať sa v dvoch časových zónach.

Model 5990/1R-001 má tradičnú modrú farbu, no puzdro z ružového zlata (vľavo). Model 118/1450R-001 má veľmi veľa diamantov (vpravo).

Prezident značky Patek Thierry Stern prezradil novinám The New York Times: “Na vrchol našej pyramídy sme nemohli dať iba jedny hodinky.” Stern ďalej prezradil, že najmä model 5711 “bude mať víťazný ťah. Prinesieme prekvapivú finálnu sériu Ref. 5711.” A nepochybuje o tom, že aj tento model bude taký výnimočný ako všetky modely 5711, ktoré už sú na trhu. “Koľko ich však bude vám nemôžem povedať. Nebude to ale dosť pre všetkých, ktorí na ne čakajú.”

Značka Patek sa stále drží plánu ukončenia výroby modelu 5711/1A v roku 2021. Nautilus s ciferníkom v zelenej farbe sa tak bude vyrábať iba v tomto roku, čo z neho spraví ešte príťažlivejší model.

Zdroj: Bloomberg, GQ

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.