Nástroj, ktorý vám okamžite povie, akú má vaša kabelka hodnotu

Rebag uľahčuje nákup a predaj autentických značkových kabeliek.
  • Predaj nosených značkových kabeliek je skvelý spôsob, ako si privyrobiť nejaké peniaze a uvoľniť priestor v šatníku novým kúskom. Avšak, posudzovací proces väčšinou nie je z užívateľského hľadiska veľmi prívetivý.
  • Problémy s veľkými rozdielmi v ocenení, nutnosť vkladať fotografie, veľké množstvo informácií a dlhá čakacia lehota, odrádzajú predajcov od využitia tejto služby.
  • Stránka, ktorá sa zaoberá sprostredkovaním predaja luxusných kúskov – Rebag, predstavila nástroj s názvom Clair – The Comprehensive Luxury Appraisal Index (Komplexný index hodnotenia luxusu), ktorý umožňuje jednoducho zistiť hodnotu vašej kabelky v troch rýchlych krokoch, takže sa môžete rozhodnúť, či chcete jej predaj zveriť Rebagu, predáte ju sami alebo si ju necháte.

Obchodovanie s módou je na vzostupe, čo je skvelá správa pre tých, ktorí majú doma zásoby nenoseného alebo mierne opotrebovaného oblečenia, doplnkov a topánok. Samotný proces predaja však môže byť veľmi únavný. Môžete stráviť hodiny fotením daného kúsku, balením a posielaním predajcovi, aby ste nakoniec zistili, že kúsok je v podstate bezcenný. Toto zistenie môže byť ešte frustrujúcejšie, pokiaľ ide o luxusné kúsky, na ktoré ste pravdepodobne minuli veľa peňazí.

Aby vám ušetrila čas a zjednodušila proces hodnotenia, spoločnosť Rebag, ktorá sa zaoberá predajom noseného luxusného tovaru, predstavila nový nástroj s názvom Clair, čo je skratka pre The Comprehensive Luxury Appraisal Index (Komplexný index hodnotenia luxusu), ktorý okamžite určí cenu vašej dizajnérskej kabelky.

Podonmé: Prečo sú ručne vyrábané luxusné kabelky tak drahé?

Pretože Rebag je sprostredkovateľom predaja luxusných kúskov, Clair je schopný vytiahnuť informácie z databázy takmer desaťtisíc kabeliek od viac ako päťdesiatich značiek a podľa nich určiť veľmi presnú cenu takmer okamžite. Nemusíte nahrávať fotky, vypĺňať profil ani posielať kabelku. V priebehu niekoľkých minút dostanete cenovú ponuku, na základe ktorej sa môžete rozhodnúť, čo s vašou taškou urobíte. Tu je krok po kroku návod, ako Clair funguje:

1. Nájdite svoju kabelku pomocou portálu Clair

Všetko, čo potrebujete vedieť je meno návrhára, model, štýl a veľkosť vašej kabelky.

Množstvo stránok, ktoré sa venujú oceňovaniu kabeliek, vyžaduje fotky, sériové čísla, alebo fyzickú kontrolu danej kabelky, ale všetko, čo potrebujete pre to, aby vám Clair poskytol ponuku, sú základné informácie. Začnete zadaním návrhára, modelu, materiálu alebo štýlu a veľkosti vašej kabelky. Upozorňujem však, že ak chcete nechať oceniť svoju Chanelku alebo Hermesku, budete musieť uviesť tiež sériové číslo.

Na otestovanie tejto služby som si nechala oceniť kabelku Celine Nano, ktorej oficiálna cena je 2700 dolárov. Napriek tomu, že túto kabelku osobne nevlastním (bohužiaľ), bola som schopná nájsť si informácie online a taktiež cez databázu Clair.

2. Opíšte cenu a stav vašej kabelky

Súbor usmernení vám pomôže určiť stav vašej kabelky.

Po potvrdení konkrétneho modelu vás systém požiada, aby ste vybrali farbu vašej kabelky. Následne budete musieť uviesť stav vašej kabelky. Na výber máte nasledujúce možnosti: ‘‘vynikajúci’’, ‘‘výborný’’, ‘‘veľmi dobrý’’, alebo ‘‘dobrý’’. Táto časť môže byť trochu náročnejšia, keďže budete musiet objektívne zhodnotiť opotrebenie vašej kabelky. Napriek tomu, že si myslíte, že taška je v perfektnom stave, aj malé známky opotrebenia majú vplyv na pokles jej ceny. Aby vám to Rebag zjednodušil, vytvoril veľmi špecifické pokyny a príklady kabeliek v jednotlivých kategóriách, ktoré vám pomôžu správne vyhodnotiť, kam patrí tá vaša.

Pre účel môjho testovania som si vybrala čiernu farbu a určila stav kabelky Celine, ako veľmi dobrý.

Je dôležité podotknúť, že ako hodnotíte stav svojej tašky ako vynikajúci, ale Rebag zhodnotí, že je skôr dobrý, nemusíte dostať ponuku na plnú sumu. Ak si nie ste istí, do ktorej kategórie vaša kabelka patrí, cenu sa okamžite nedozviete. Namiesto toho nahráte na stránku fotky vašej tašky a poškodených miest. Rebag vám v priebehu jedného až dvoch pracovných dní oznámi stav vašej kabelky.

3. Zistite okamžitú cenovú ponuku

Ponuka vám prezradí hodnotu vašej kabelky v hotovosti alebo Rebag kredite.

Po tom, ako vyberiete kabelku, uvediete jej farbu a stav, dostanete úvodnú ponuku. Táto suma sa môže líšiť od predajcu k predajcovi, ale toto je konkrétna čiastka, ktorú dostanete, ak sa rozhodnete spolupracovať s Rebagom. Ak máte Rebag účet, vaše ponuky sa uložia na štrnásť dní, aby ste sa k nim neskôr mohli vrátiť pre porovnanie, alebo ak by ste sa v priebehu tohto obdobia rozhodli pre služby Rebagu.

Podľa Clair je aktuálna hodnota kabelky Celine s nákupnou cenou 2700 dolárov 815 dolárov v hotovosti alebo 940 dolárov v podobe Rebag kreditu.

Súvisiace: Birkin…príbeh kabelky

Záver

Clair nie je perfektný. Nie každú kabelku nájdete v databáze, a ak tam práve tá vaša nie je, budete musieť začať pridaním fotiek, čo mierne predlžuje celý proces. Ponuka, ktorú od Rebagu dostanete, tiež nemusí byť rovnaká, ako od iného predajcu. Napriek tomu je Clair skvelým miestom, kde začať hľadať. S minimálnym úsilím získate okamžitú cenovú ponuku, ktoré vám pomôže rozhodnúť sa, čo ďalej. V žiadnom prípade nie ste zaviazaný predávať prostredníctvom Rebagu. Službu môže využívať ktokoľvek bez ohľadu na to, či plánuje predaj alebo výmenu. Možno si po ohodnotení uvedomíte, že kabelku nechcete predávať vôbec a že si ju radšej podržíte ako investíciu. V každom prípade je Clair šikovný spôsob, ako zostať informovaný, a na základe týchto informácií sa správne rozhodnúť.

Celý proces mi nakoniec zabral menej ako päť minút a nestál ma vôbec nič. Práca s Clair bola mimoriadne jednoduchá a Rebag od vás nevyžaduje žiadny záväzok, takže ak s ohodnotením nie ste spokojní, nemusíte podnikať žiadne ďalšie kroky. Ak vlastníte luxusnú kabelku a uvažujete o jej predaji alebo výmene, bola by chyba nevyužiť túto bezplatnú službu a bohaté vedomosti Clair.

Zdroj: ZDNet, Fortune

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.