Náramkové hodinky Donalda Trumpa, Kima Čong-una, Borisa Johnsona a Putina

Donald Trump a Vladimír Putin.

Čo majú okrem politiky spoločné Donald Trump, Kim Čong-un a Vladimir Putin? Môžeme si len domýšľať tlak, pod ktorým títo svetoví vodcovia sú, keď riešia záležitosti ohľadom svetového mieru, alebo najnovšie, ako udržať pandémiu pod kontrolou. Aby v rámci svojho denného programu všetko stíhali, spoliehajú sa aj na svoje luxusné hodinky. Poďme sa preto na ne bližšie pozrieť.

Donald Trump

Popis Donald Trump vo svojej oválnej pracovni s hodinkami značky Vacheron Constantin model Historiques Ultra-fine 1968.

Rovnako ako veľa amerických prezidentov pred ním, vrátane Baracka Obamu, je Donald Trump fanúšikom hodiniek značky Rolex. Hodinky tohto švajčiarskeho výrobcu s názvom Day-Date dostali prezývku Prezidentove hodinky potom, čo ich mal v roku 1965 prvýkrát na zápästí americký prezident Lyndon B Johnson.

Hodinky značky Vacheron Constantin model Historiques Ultra-fine 1968.

Trump nosil tieto hodinky dávno predtým, ako sa stal prezidentom. Okrem nich však vlastní napríklad ikonické hodinky značky Patek Philippe, model Ellipse a značky Vacheron Constantin, model Historiques 1968.

Vladimír Putin

Vladimír Putin nosí okrem iných aj hodinky značky Blancpain.

Zbierka hodiniek ruského prezidenta je rozsiahla a nájdete v nej aj luxusné modely značiek Patek Philippe, IWC a A. Lange & Söhne. Hodinky, ktoré pravidelne nosí, sú však značky Blancpain Grande Date Aqua Lung, čo je skromnejší model s funkciou ukazovania dátumu.

Model Aqua Lung Large Date značky Blancpain.

Medzi najdrahšími hodinkami, ktoré vlastní, sú hodinky značky A. Lange & Söhne model Tourbograph Perpetual “Pour le Mérite”, limitovaná edícia v hodnote $480 000.

A. Lange & Söhne model Tourbograph Perpetual Pour le Mérite’.


Kim Čong-un

Kim Jong-un uprednostňuje tenké hodinky.

Švajčiarsky zákaz dovozu luxusných hodiniek do Severnej Kórey platný od roku 2016, znemožnil vodcovi krajiny pohodlný nákup rolexiek v miestnom hodinárstve v Pchjongjangu. To ale neznamená, že prestal tieto luxusné modely nakupovať.

Kim uprednostňuje malé, tenké hodinky, ktoré mnohí posmešne prirovnávajú k modelom určeným pre dámy.

Hodinky značky Movado Museum.

Do jeho zbierky patria zlaté quartz hodinky Movado Museum a takisto zlaté hodinky značky IWC model Portugieser.


Justin Trudeau

Justin Trudeau tiež vlastní hodinky značky IWC.

Kto by bol povedal, že Justin Trudeau a Kim Čong-un majú spoločnú vášeň pre hodinky značky IWC? Kanadský premiér nosí svoje hodinky IWC, model Regulateur takmer všade – na oficiálne štátne návštevy, aj súkromné výlety.

Obr hodinky


Dalajláma

Na zápästí Dalajlámu hodinky neuvidíte – vlastní totiž vreckové hodinky značky Patek Philippe.

Nikto by nečakal, že najvýznamnejší duchovný vodca sveta, ktorý sa oblieka do tradičného tibetského habitu, má slabosť pre luxusné hodinky.

A je to práve on, kto pravdepodobne vlastní najdrahšie hodinky medzi ostatnými vyššie menovanými pánmi. Dalajláma neurobí ani krok bez svojich vreckových hodiniek značky Patek Philippe, ktoré mu v roku 1943 daroval americký prezident Franklin Delano Roosevelt. Tento model hodiniek zo žltého zlata s ref. 658 je významným zberateľským kúskom, ktorý má večný kalendár, opakovač minút a chronograf s rozdelenými sekundami.

Dalajláma a hodinky

Podobné hodinky sa v roku 2018 vydražili za $176,500.

Boris Johnson

Britský premiér nosí hodinky značky Patek Philippe model Calatrava

Účes britského premiéra by sme neopísali slovami čistý a klasický strih, no jeho hodinky tieto prídavné mená dokonale vystihujú. Nosí totiž klasické hodinky značky Patek Philippe, model Calatrava zo žltého zlata a s remienkom z čiernej kože.

Hodinky značky Patek Philippe model Calatrava

Zdroj: NYTimes, Fortune

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.