Naomi Osaka je najnovšou ambasádorkou značky Louis Vuitton

Naomi Osaka začala spoluprácu so značkou Gucci.

Tenisová šampiónka Naomi Osaka dosiahla vo svojej športovej kariére raketový úspech. Len v roku 2016 sa jej podarilo kvalifikovať sa na svoj prvý grandslamový turnaj a o dva roky na to už vyhrala turnaje U.S. Open a Australian Open. Už v roku 2020 sa stala najlepšie zarábajúcou ženskou športovkyňou na svete.

No zaujímavá nie je len svojimi športovými výkonmi, ale aj spôsobom obliekania. Osaka je ochotná posúvať hranice módy mimo kurtu, čoho dôkazom je nielen jej spolupráca s japonskou značkou ADEAM prezentovanou na newyorskom týždni módy minulú jar, ale aj jej štýl, ktorý oslavuje kultúru jej predkov.

Osaka sa totiž hrdo hlási k svojmu haitskému pôvodu a rada nosí čokoľvek od turbanov na hlave po značkové oblečenie Pyer Moss, od módneho návrhára, takisto haitského pôvodu, Kerby Jean-Raymonda. Navyše, Osaka má silný inštinkt pre módu ako prostriedku k vyjadreniu postojov a k aktivizmu: Na minuloročnom turnaji U.S. Open, kde získala svoj tretí grandslamový titul, napríklad nosila kolekciu ochranných rúšok na tvár, ktoré vyjadrovali poctu čiernym obetiam policajnej brutality.

Aktuálne sa predstavuje vo svojej prvej kampani pre luxusný módny dom Louis Vuitton, ktorá je zároveň začiatkom jej novej pozície ambasádorky tejto značky.

V kampani jarnej kolekcie 2021, nafotenej kreatívnym riaditeľom Nicolasom Ghesquièrem, má Osaka na sebe hravé, kaleidoskopické minišaty, ktoré dokonale ladia s jej láskou pre odvážne farby a potlače.

Tenisová šampiónka Naomi Osaka v šatách od značky Louis Vuitton.

Osaka je touto spoluprácou nadšená. “Mojou najväčšou vášňou hneď po tenise je móda, a neexistuje ikonickejšia značka ako Louis Vuitton. Je to veľká pocta pracovať s Nicolasom – je návrhárom, ktorého veľmi obdivujem, a s ktorým zdieľame spoločnú vášeň pre japonskú kultúru a štýl. Stať sa globálnou ambasádorkou značky je pre mňa splnený sen.“

Súvisiace: Značky Louis Vuitton či Marine Serre sú dôkazom toho, že upcyklácia je novou kreatívnou vlnou módneho priemyslu

Tento pocit je očividne vzájomný. Slovami Ghesquièra: “Naomi je výnimočná žena, ktoré reprezentuje svoju generáciu a je pre ňu aj vzorom. Jej kariéra a presvedčenie sú inšpiratívne. Naomi obdivujem aj preto, že zostáva verná sama sebe a drží sa svojich hodnôt.”

Naomi Osaka a oznámenie spolpráce so značkou Loius Vuitton.

Osaka sa v minulosti často zjavovala v modeloch značiek Comme des Garçons a Sacai a šaty od Louisa Vuittona mala po prvýkrát na sebe až na titulnej stránke januárového vydania magazínu Vogue.

Fotku pre tento magazín vytvorila fotografka Annie Leibovitz, ktorá ju odfotografovala na pozadí modrej oblohy a víriacich oblakov v asymetrických šatoch značky Louis Vuitton. Táto kompozícia len dokazuje, že jej prístup k móde je rovnako divoký ako jej hra na kurte. Zdá sa, že cesta Osaky svetom módy sa začína práve s novou kapitolou v jej živote ako ambasádorky pre kultový francúzsky módny dom.

Zdroj: Complex

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.