Najväčšou novinkou roka od značky Rolex sú …

Najnovšia kolekcia posúva hodinársku značku o milimeter bližšie k úplnej dokonalosti.

Ešte v apríli, a teda v čase, kedy globálna pandémia kompletne pozastavila svet (a spolu s ním aj každoročný hodinársky veľtrh Baselworld), značka Rolex ohlásila, že predstavenie jej nových produktov sa presúva na „neurčito“.

Pojem „neurčito“ je pritom takmer v každom prípade pomerne strašidelným termínom, ktorý označuje istú neexistujúcu budúcnosť. Je to niečo ako keď vaša obľúbená hudobná skupina oznámi, že si dáva „pauzu“. Len nedávno však značka Rolex dala tomuto pojmu červenú a konečne oznámila príchod novej kolekcie luxusných hodiniek. Jej súčasťou je mnoho kúskov, ktoré sa dajú dopodrobna preštudovať. Patrí k nim aj pestrofarebný model Oyster Perpetuals a nový model s označením Sky-Dweller. Čerešničkou na torte tejto kolekcie je však jednoznačne a nepochybne model s pomenovaním Rolex Submariner No-Date.

Nová kolekcia hodiniek značky Rolex nasleduje svoju rokmi overenú a spoľahlivú šablónu. Jej súčasťou preto nie sú žiadne nové lesknúce sa modely, z ktorých by vám padla sánka. Miesto toho kolekcia zahŕňa modely, na ktorých náležité ocenenie je potrebné použiť lupu. Iba pomocou nej je totižto možné objaviť nové detaily a drobné technologické vylepšenia pôvodných modelov. Koniec koncov, práve to je klasickým spôsobom fungovania luxusnej značky Rolex.

Zo svojho trezoru pravidelne vyberá ikonické kúsky a následne sa pohráva s ich vylepšeniami v snahe dotiahnuť ich dizajn až k dokonalosti. V priebehu minulého roka bol takýmto spôsobom vynovený aj čierno-modrý model „Batman“ GMT-Master II, ktorý bol zároveň aj najväčšou a najočakávanejšou novinkou roka 2018 (v tomto období však s tachymetrom v klasickom modročervenom farebnom prevedení značky Pepsi). Ako už bolo uvedené, sú to malé detaily, s ktorými značka Rolex tak rada pracuje.

Aj keď súčasné zmeny v hodinárskom svete sú minimálne, je zrejmé, že žiadne informácie nie sú dôležitejšími ako tie, ktoré oznamujú vydanie nového modelu Submariner od značky Rolex. Jedná sa predsa o niečo, čo tu nebolo už od roku 2012.

V záležitostiach svojich ikonických kúskov sa značka často pohybuje detskými krôčikmi. Avšak aj toto tempo je pravdepodobne príliš rýchle v prípade vytvorenia a predstavenia nového modelu Submariner. Jeho najviditeľnejšou zmenou je veľkosť puzdra, ktorého priemer sa zmenil zo 40 na 41 milimetrov (len pre lepšiu predstavu: akýkoľvek mravec vo vašej záhrade má dĺžku tela približne päť milimetrov).

No aj keď sa jedná o minimálnu zmenu, je dôležité podotknúť, že je súčasťou väčšieho úsilia značky zbaviť sa niekoľkých nadbytočných prvkov modelu. O niečo viditeľnejšími sú vo vynovenej verzii modelu Submariner elegantnejšie korunové kryty (a teda dve jamky nachádzajúce sa na pravej strane hodiniek, ktoré ochraňujú natáčací mechanizmus) a širší remienok. Takéto minimálne zmeny prispievajú k čistejšiemu dizajnu hodiniek s menej ostrými uhlami. Na ciferníku je zasa jedinou (no pre značku Rolex nesmierne zásadnou) zmenou fakt, že jej korunkové logo je umiestnené v spodnej časti ciferníka medzi slovami „Swiss Made“ (respektíve „Vyrobené vo Švajčiarsku”).

To však nie je všetko, čo luxusná hodinárska značka na tento rok plánuje. Zatiaľ, čo „kozmetická úprava“ modelu No-Date Submariner bola vykonaná laserom a s maximálnou precíznosťou, zvyšok kolekcie je charakteristický pestrými a nesmierne príťažlivými farbami.

K vynovenému modelu Submariner sa tak v najnovšej kolekcii pridáva aj celá flotila hodiniek modelu Date Submariner s tachymetrami v zelenej a modrej farbe, či dokonca aj v modrozlatej kombinácii. Obľúbenou je verzia so zeleným tachymetrom, ktorá je neoficiálne známou pod názvom „The Kermit“.

Na sociálnej sieti Instagram sa však pre tento model objavili aj iné prezývky či pomenovania, ako napríklad Yoda, Shrek či Cermit (nakoľko je daný model vyrobený z keramického materiálu značky Rolex s pomenovaním „Cerachrom“).

Súvisiace:
Takto vyzerá najväčšia predajňa značky Rolex na svete
V roku 2020 sa cena produktov značky Rolex opätovne navýši

Za priaznivcami a milovníkmi značky však putuje už aj úchvatný model Rolex Oyster Perpetual s puzdrom s priemerom 36 milimetrov, ktorý je dostupný hneď vo viacerých „sladkých“ farebných prevedeniach. Konkrétne majú klienti na výber z cukríkovej ružovej, oslňujúcej oranžovej, lesnej zelenej, červenkastej oranžovej a z ľadovej modrej farby. Ďalšie nové Rolex kúsky zahŕňajú aj mohutnejší model Oyster Perpetuals s puzdrom s priemerom 41 milimetrov a model Sky Dweller s takzvaným „Oysterflex“ remienkom, ktorý je svojskou verziou športového gumeného remienka značky Rolex.

Nielen, že sa teda kalendár publikovania noviniek stal opäť aktuálnym, no zároveň sa vrátil v typickom štýle príznačnom pre značku Rolex. Na tom, čo značka urobila so spomínanými modelmi pritom nie je nič znepokojujúce, či zarážajúce. Miesto toho sa domnieva, že svoju vysnívanú destináciu môže dosiahnuť bez akýchkoľvek problémov aj práve takýmito malými a postupnými zmenami.

Zdroj: GQ

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.