Najväčšia luxusná jachta na svete za $800 miliónov bude mať kasíno aj galériu

Zoznámte sa s jachtou „Valkyrie Project“, obrovskou námornou loďou, ktorá bude najväčšou súkromnou jachtou na svete. Plavidlo bude dosahovať celkovú dĺžku 229 metrov, vďaka čomu bude kratšia od legendárnej lode Titanic iba o 40 metrov a zároveň hravo predbehne súčasného držiteľa rekordu – luxusnú jachtu Azzam s dĺžkou 180 metrov, ktorú momentálne vlastní prezident Spojených arabských emirátov Khalifa bin Zayed Al Nahyan.

Projekt Valkyrie vzišiel zo spolupráce dizajnéra menom Chulhun Park a kancelárie Palmer Johnson, pričom už od začiatku bolo ich cieľom predstaviť svetu novú najväčšiu súkromnú jachtu na planéte.

Súvisiace: 14 superjácht s najlepším interiérovým a exteriérovým dizajnom

36-ročný dizajnér Chulhun Park uviedol: „Návrh jachty Valkyrie Project bol súčasťou mojej diplomovej práce, ktorú som s podporou agentúry Palmer Johnson vypracoval na univerzite Royal College of Art v Londýne. Vypracovanie celkového dizajnu plavidla trvalo osem mesiacov.“

Park tiež vysvetlil, že namiesto toho, aby sa jedinečná jachta stala osobnou hračkou niektorého zo svetových miliardárov, privítal by, keby radšej nadobudla funkciu akéhosi „plávajúceho zábavného centra“, ktoré by si mohla naplno vychutnať aj širšia verejnosť. Plavidlo bolo navrhnuté tak, aby dokázalo bez problémov prepravovať neuveriteľných 52 hostí a 92 členov posádky, pričom jedna z palúb je vyhradená iba pre majiteľa lode. Jachta je okrem toho vybavená vlastným kasínom, divadelnými sálami, reštauráciami, pristávacou plochou pre helikoptéry a dokonca aj umeleckými galériami.

Obrovská loď sa však aj napriek tomu dokáže plaviť rýchlosťou o hodnote až 25 uzlov. Dizajnér uviedol, že plavidlo bude vyrobené z hliníka a špeciálne zhotovenej konštrukcie z uhlíkových vlákien, aby bola hmotnosť jachty čo najnižšia. Výsledná architektúra lode je unikátnym dielom lodného dizajnu.

Park povedal: „Keď som sa rozhodol byť jachtárskym dizajnérom, uvedomil som si, že väčšina moderných jácht je bielej farby a sú navrhnuté poschodovo ako svadobné torty. Preto som bol odhodlaný navrhnúť naozaj unikátne vyzerajúcu jachtu, ktorá by vyčnievala z radu.“

Súvisiace: Jachtárska elita míňa na svoje lode $3 miliardy ročne

Chulhun Park tiež potvrdil, že samotná konštrukcia jachty Valkyrie Project si bude vyžadovať približne 800 miliónov dolárov a síce už získal niekoľko zaujímavých ponúk, zatiaľ nebol podpísaný žiadny definitívny kontrakt. Nedá sa však pochybovať o tom, že keď sa táto jachta skutočne postaví, bude bezkonkurenčne najväčšou súkromnou superjachtou vo svetových vodách.

Zdroj: TheSun

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.