Najväčší krytý lyžiarsky komplex na svete vyrastie v Šanghaji

Čína v súčasnosti drží rekord za prítomnosť najväčšieho krytého lyžiarskeho strediska na svete, ktorým je zariadenie Harbin Wanda Indoor Ski s rozlohou 80 732 metrov štvorcových (približne 8 hektárov). Toto jedinečné zimné športové stredisko sa nachádza v severovýchodnej časti krajiny. V poslednom čase sa však na verejnosti objavili správy o tom, že táto ázijská krajina sa pravdepodobne pokúsi o prekonanie vlastného rekordu. V spolupráci s dubajskou spoločnosťou KOP Limited sa totiž rozhodla vybudovať ešte väčšie interiérové lyžiarske stredisko, ktoré bude okrem úžasných svahov zahŕňať aj ďalšie zábavné a voľnočasové aktivity.

Futuristický rezort Wintastar Shanghai bude zahŕňať hotely, reštaurácie, ihriská, kúpeľné zariadenia, vodný park so severskou tematikou, výstavné priestory a pódiá prispôsobené na rôzne kultúrne podujatia. Hlavným lákadlom rezortu sa však stane unikátne kryté lyžiarske stredisko s alpínskou tematikou, ktoré bude dosahovať rozlohu viac než 8 300 metrov štvorcových. Jeho súčasťou budú tri lyžiarske svahy, pričom jeden z nich bude dostatočne veľký na to, aby na ňom trénovali olympijskí lyžiari. Táto obrovská atrakcia bude vybudovaná vo vnútri budovy s rozlohou takmer 93 000 metrov štvorcových, ktorá sa nachádza iba niekoľko minút cesty od nového zábavného parku Disney v Šanghaji.

Očakáva sa, že projekt bude zavŕšený v priebehu roka 2020, pričom jeho realizácia je spoločným úsilím developerskej spoločnosti Shanghai Lujiazui Development, spoločnosti Wintastar Holdings – ktorá je dcérskym podnikom spoločnosti KOP – a developerskej spoločnosti Shanghai Harbor City Development. Všetci títo hráči spoločne dajú vznik novému ikonickému rezortu Wintastar Shanghai.

Ong Chih Chingová, predsedkyňa predstavenstva a výkonná riaditeľka spoločnosti KOP, ohľadom realizácie projektu povedala: „Jedná sa o zatiaľ najväčší projekt spoločnosti KOP a sme radi, že môžeme spolupracovať s našimi silnými lokálnymi partnermi na objavovaní nových možností a zavádzaní nových a inovatívnych konceptov na čínsky trh. Šanghajský rezort bude predstavovať komplex so zmiešaným využitím, čo prinesie spoločnosti KOP viaceré príležitosti na budovanie nových zdrojov príjmu. To nám umožní ďalej sa rozvíjať a prinášať ľuďom nové zážitky.“

Ak teda lyžovanie patrí medzi Vaše koníčky, pri plánovaní najbližšej zimnej dovolenky zvážte aj čínsky Šanghaj.

Zdroj: StraitTimes

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.