Najunikátnejšie vymoženosti a zážitky v luxusných hoteloch

Plánovanie dovolenky si vyžaduje zvážiť mnoho rôznych záležitostí. Musíte myslieť na všetko od spôsobu dopravy, cez rezerváciu ubytovania až po zoznam úloh, ktoré je potrebné vybaviť pred cestou. Avšak odmenou za toto všetko je úžasný zážitok, ktorý si z dovolenky prinesiete domov.

A je veľmi pravdepodobné, že pre seba a pre svojich blízkych túžite zabezpečiť ten najlepším možný zážitok. Obzvlášť v prípade, ak pre Vás peniaze nie sú prekážkou. Pozrime na exkluzívne izby s jedinečným vybavením a luxusnými detailmi, vďaka ktorým sa budete v cieľovej destinácii cítiť ako v bavlnke.

Predstavujeme Vám zoznam toho najneobyčajnejšieho hotelového vybavenia a cestovateľských zážitkov, ktoré v súčasnosti môžete nájsť vo svete.

Čaj s Vaším domácim miláčikom

Ak ste milovníkom zvierat, nepochybne by ste mali mať prehľad o hoteloch poskytujúcich ubytovanie nielen pre Vás, ale aj pre Vášho domáceho miláčika. Aj napriek tomu, že v súčasnosti počet takýchto hotelov rýchlo narastá, predsa len existuje jeden, ktorý medzi nimi vyniká. Ide o Hotel deLuxe v americkom štáte Portland. Toto miesto ponúka doslova všetko potrebné na to, aby sa Váš chlpatý spoločník cítil ako v bavlnke. Od luxusný pelechov, cez hračky až po rôzne pomôcky na skrášľovanie srsti. A to je iba začiatok. Sánka Vám padne až vo chvíli, keď pre Vás a Vášho miláčika personál hotela usporiada posedenie pri čaji, samozrejme s jedinečnými čajovými zmesami pre neopakovateľný zážitok.

Úžasná vaňa plná bubliniek

Po hodinách strávených cestovaním, či už sediac alebo kráčajúc v lietadle alebo v aute, prvou vecou, po ktorej zatúžite po prihlásení sa do hotela, je pravdepodobne poriadne osvieženie. V talianskom hoteli Il Salviatino však toto osvieženie nie je len obyčajnou sprchou, ale na mieru prispôsobenou vírivou vaňou. Pri tomto zážitku si samozrejme budete môcť zvoliť z ponuky špeciálnych olejov a luxusných druhov šampanského podľa vlastných preferencií a chuti. Nenechajte sa však prekvapiť konečnou cenu pobytu.

Závesy a rolety

Ak Vás zmienka o tomto prvku hotelového vybavenia prekvapila, nie ste sami. Mnoho ľudí pri rezervovaní ubytovania v skutočnosti vôbec neuvažuje o závesoch či žalúziách. Pravdou však ostáva, že kvalita tienenia okien ovplyvňuje dĺžku Vášho spánku a má zásadný dopad na mieru súkromia, ktoré máte k dispozícii. Rolety totiž dokážu zmeniť atmosféru celej hotelovej izby. Obzvlášť vyhľadávanou vymoženosťou sú inteligentné rolety Motorized Smart Roman Shades, ktoré sú dostupné v prevedení s rôznymi odtieňmi, vzormi či textúrami. Snáď najväčšou výhodou tohto doplnku je skutočnosť, že ho môžete ovládať napríklad z postele – pomocou smartfónu alebo hlasového asistenta.

Súvisiace: 10 najluxusnejších kinosál sveta

Kokteilový bar na izbe

Každý milovník spoločnosti a zábavy určite bude súhlasiť s tým, že kokteil je úžasnou vecou, s ktorou sa rád podelí so svojimi blízkymi. Ak ste teda na dovolenke s priateľmi alebo s milovanou osobu, čas strávený na hoteli si môžete spríjemniť aj vďaka baru priamo vo svojej izbe. Ideálnym príkladom takejto vymoženosti je Ace Hotel v New Orleans. Hostia si tu môžu vychutnať plne zásobené súkromné chladničky so senzačnými kokteilmi. K dispozícii majú tiež príslušenstvo, ingrediencie a inštrukcie na prípravu rôznych exotických drinkov. Buďte pripravený na to, že počas pobytu v tomto hoteli sa priučíte umeniu prípravy luxusných kokteilov.

Nakoniec treba poznamenať, že mimoriadne vysoká cena dovolenky nemusí nevyhnutne viesť k nezabudnuteľnému zážitku, Preto by ste sa mali oboznámiť s dostupným možnosťami a uistiť sa, že za svoje peniaze dostanete skutočnú hodnotu. Jednou z možností je využiť jedinečné vybavenie či už v podobe plne zásobeného baru na izbe, vane plnej bubliniek a mnohých ďalších exkluzívnych prvkov.

Zdroj: Fortune, Independent Online

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.