Najpopulárnejšie produkty milovníkov kvalitného zvuku

Rok 2017 bol mimoriadne úspešným rokom vo svete kvalitného reprodukovaného zvuku. Technologický priemysel sa vo veľkej miere zameral na prenosnú hudbu s vysokým rozlíšením. Dôvodom je skutočnosť, že spotrebitelia sa pri prehrávaní hudby v súčasnosti čoraz viac spoliehajú na svoje telefóny a ďalšie prenosné zariadenia. Ani to však neznamená, že tradičné zvukové zariadenia neboli zastúpené medzi novinkami na trhu. V priebehu celého roka sa na scéne objavovali luxusné stereo komponenty ako zosilňovače, predzosilňovače, prijímače a reproduktory, nadpriemerne vysokej kvality.

Predstavujeme Vám rebríček 10 najlepších audio inovácií roku 2017, ktoré sme zoradili vo vzostupnom poradí.

10. Nové reprosústavy značky Wilson Benesch v hodnote 70 000 dolárov

Vysoko výkonné reproduktory Resolution speakers sa predviedli počas podujatia Los Angeles Audio Show a okamžite okúzlili všetkých nadšencov kvalitného zvuku.

9. Spoločnosť McIntosh Laboratory predstavila svoj prvý hybridný integrovaný zosilňovač

Ak Vás na prvé počutie neoslovili špecifikácie a schopnosti hybridného integrovaného zosilňovača spoločnosti McIntosh, jednoznačne sa to muselo podariť nádherným vákuovým trubiciam so zeleným LED podsvietením.

8. Revolúcia v systémoch domácej zábavy

V priebehu minulého roka sa na trhu objavili tri revolučné produkty, ktoré od základov zmenia Váš zážitok pri domácom pozeraní filmov a počúvaní hudby. Patrí medzi ne audio systém HiFiMan Shangri-La, systém „všetko v jednom“ Burmaster Phase 3 a Devialet Gold Phantom.

7. Značka Sony predstavila svoj najnovší walkman

Sony Walkman je späť. Nemýľte si ho však s klasickým walkmanom, na ktorom ste prehrávali pásky počas svojich stredoškolských rokov. Nový Walkman NW-ZX300 je prenosným prehrávačom médií, ktorý je schopný prehrávať digitálne súbory vo vysokom rozlíšení a zamilovali si ho mnohí nadšenci tradičného zariadenia.

Rôzne uhly pohľadu na Sony Walkman NW-ZX300.

6. Nový McIntosh MCT80 je dôvodom, prečo sa oplatí oprášiť Vašu starú CD kolekciu

Na zbierky kompaktných diskov bežných ľudí pravdepodobne iba niekde v garáži sadá prach. Milovníci kvalitného zvuku, ktorí sú často pripútaní k sedadlu svojich automobilov, však ocenia najnovší systém McIntosh MCT80 CD/SACD.

5. Značka Bang & Olufsen predstavila svoju odpoveď na Apple AirPod

Bezdrôtové slúchadlá Apple AirPod síce ponúkajú vysokú kvalitu zvuku, no mnohým užívateľom prekáža ich netradičný dizajn. Značka Bang & Olufsen priniesla riešenie v podobe skutočne bezdrôtových slúchadiel modelu E8.

Bezdrôtové slúchadlá Beoplay E8 v šedom prevedení.

4. 10 najlepších prenosných reproduktorov, ktoré kladú hudbu na prvé miesto

Súčasný trh ponúka na výber zo širokej škály rôznych prenosných prehrávačov hudby. Mnohé z nich síce vyzerajú skvelo, často však nedisponujú dostatočnou kvalitou zvuku. Portál Robb Report zostavil zoznam desiatich prenosných reproduktorov, ktoré znejú tak dobre ako vyzerajú.

3. Najdrahšia hudba súčasnosti je nahrávaná na médiách z minulosti

Oprášte svoje vinylové platne a magnetické dátové nosiče. Nadšenci hudby sa v súčasnosti zameriavajú na nečakané prenosné médiá a snažia sa pomocou nich reprodukovať zvuk v najvyššej možnej kvalite.

2. Značka Naim uľahčuje život milovníkom kvalitného audia

Britský výrobca Naim zrenovoval svoju kolekciu univerzálnych hudobných prehrávačov. V priebehu minulého roka a pol predstavil nové modely zariadení Core, Atom, Star a špičkový model Nova. Fanúšikovia audiosystémov boli patrične nadšení.

Hudobný prehrávač Naim Uniti Nova.

1. 10 najdrahších slúchadiel na svete

V dnešnej dobe máme takmer všetci vo vrecku vlastné smartfóny, ktoré sú schopné prehrávať digitálne médiá. Kvalita takto reprodukovaného zvuku je niekedy možno diskutabilná, no tento problém riešia inovatívne slúchadlá, ktoré pasujú do našich uší ako uliate.

Zdroj: RobbReport

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.