Najočakávanejšie hotely otvorené počas roka 2018

Nový rok je už v plnom prúde a prináša nám ďalších 365 dní úžasných cestovateľských príležitostí. Rok 2018 nám ponúka dlhší zoznam čoskoro otvorených hotelov a rezortov ako ktorýkoľvek predchádzajúci rok. Budete mať teda viac než dosť možností objavovať všetky exotické kúty sveta. Či už ste si dali do nového roku predsavzatie navštíviť tropické destinácie, podniknúť dobrodružné výpravy alebo zúčastniť sa uvoľnených relaxačných pobytov, nasledujúcich 14 hotelov Vás uspokojí v každom smere.

Amanyangyun

Hotelová spoločnosť Aman Resorts International vstupuje do roku 2018 vo veľkom štýle. V priebehu januára má byť uvedený do prevádzky luxusný rezort Amanyangyun, ktorý ponúka 37 prepychových izieb. Nachádza sa v štvrti Minhang, neďaleko hektického centra Šanghaja. Rezort je zaujímavou rekonštrukciou starovekej dediny z provincie Jiangxi, ktorá bola prácne vybudovaná medzi 1 000 rokov starými stromami škoricovníkov. Ubytovacie priestory zdobí interiérový dizajn, za ktorý je zodpovedný moderne zameraný architekt Kerry Hill. Medzi ďalšie vybavenie patrí šesť reštaurácií a kúpeľné zariadenia Aman Spa.

Súvisiace: 10 luxusných hotelov sveta, ktoré vlastnia celebrity

Silversands Grenada

Na karibskom ostrove Grenada sa s príchodom jari objaví prvý skutočný päťhviezdičkový rezort. Stane sa ním komplex Silversands Grenada, ktorý bude moderným útočiskom obklopeným bielymi pieskami pláže Grand Anse Beach. Bude zahŕňať 44 apartmánov a deväť luxusných plážových domov, ktoré sú v súčasnosti dostupné na predaj. Ich cena začína na hodnote 7,5 milióna dolárov. Súčasťou rezortu budú aj súkromné bazény, rozľahlé kúpele, priestory na cvičenie jogy a sauna. Rezort tiež poskytne svojim návštevníkom široké možnosti sociálneho vyžitia porovnateľné s ostrovom Svätý Bartolomej.

Six Senses Fiji

Hotelová spoločnosť Six Senses má v súčasnosti rozbehnutých hneď niekoľko projektov. V priebehu roka 2018 plánuje otvoriť hotely v Bhutáne, Kambodži a Turecku. Snáď najočakávanejším zariadením je však rezort Six Senses Fiji v Bangkoku. Bude sprístupnený v prvej polovici roku a pokrýva územie s rozlohou 48 hektárov, ktoré zahŕňa panenské pieskové pláže a tajomnú džungľu na ostrove Malolo neďaleko pobrežia. V rezorte sa nachádza 24 dovolenkových domov. Každý z nich disponuje súkromným bazénom. Okrem samostatných domov je v komplexe dostupných 60 luxusných apartmánov, ktorých energetické náklady budú úplne pokryté solárnymi panelmi. Kľúčovým prvkom rezortu je kúpeľné zariadenie a wellness o rozlohe 3 312 metrov štvorcových, kde sa môžete oddávať joge a meditácii, prípadne komunikovať so spánkovými špecialistami a profesionálnymi lekármi.

Zadun

Spoločnosť Ritz-Carlton prevádzkuje luxusnú značku hotelov známu ako Reserve. Štvrtým zariadením tejto značky sa stal rezort Zadun. Nacháda sa v mexickom meste San José del Cabo a po otvorení pre verejnosť sa stane mostom medzi úžasnou púštnou destináciou a nádherným pobrežím Kalifornského zálivu. Rozlieha sa na území s rozlohou 800 hektárov a zahŕňa 115 plážových domčekov, dve špičkové golfové ihriská, botanickú záhradu a wellness zariadenie.

Rosewood Luang Prabang

Luang Prabang je hlavným mestom hornatej krajiny Laos. Je domovom chrámov so zlatými strechami ako aj budhistických chrámov. Čoskoro tu bude otvorený nový luxusný rezort spoločnosti Rosewood. Komplex Rosewood Luang Prabang sa nachádza na hranici územia, ktoré je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Je obklopený dažďovým pralesom, mnohými riekami a vodopádmi. Ubytovacie priestory predstavujú 22 luxusných stanov, ktoré disponujú vonkajšou sprchou a priestrannou terasou.

Retreat at Blue Lagoon

Retreat at Blue Lagoon je novým luxusným rezortom, ktorý oživí oblasť známu ako Modrá lagúna Islandu. Okolité podložie je výnimočným geologickým úkazom a stane sa domovom prepychového hotela so 62 apartmánmi. V rezorte sa nachádza kúpeľné zariadenie, ktoré naplno využije potenciál okolitého prostredia. Kľúčovými zložkami procedúr sa tak stanú základné elementy lagúny – kremeň, riasy a minerály. Hotel objímajú priestranné terasy, pomocou ktorých sa dostanete až k vode. Po celodennom pobyte v termálnych bazénoch môžete navštíviť hotelovú reštauráciu Moss, ktorá Vám ponúkne prehliadku kulinárskeho dedičstva Islandu.

Capella Ubud, Bali

Bali nebude mať núdzu o luxusné ubytovacie zariadenia. V priebehu tohto roka tu budú otvorené hotely Uma Canggo spoločnosti Como a The Cliff spoločnosti Alila. Najočakávanejším nováčikom je však rezort Capella Ubud, Bali, krotý sa nachádza medzi posvätnou riekou Wos a ikonickými ryžovými poliami mesta Ubud. Dizajnérom komplexu je Bill Bensley. Pri výstavbe rezortu nebol poškodený ani jediný strom. Predsa však zahŕňa 22 luxusných obytných jednotiek, ktoré sú roztrúsené priamo v dažďovom pralese. Ponúkajú dokonalý výhľad na šantiace opice a ďalšie prvky starobylej vegetácie. Honosné stany sú vybavené tepanými medenými vaňami a ručne vyrezávaným tradičným nábytkom.

Súvisiace: Výletné lode ponúknu v roku 2018 inovatívne atrakcie

Miraval Austin

Uznávaná sieť wellness hotelov Miraval sa po prvýkrát rozhodla expandovať mimo hraníc štátu Arizona už v novembri minulého roku. Jej debutom v tomto smere sa stal rezort Miraval Austin. Dosahuje rozlohu 89 hektárov a zahŕňa 170 apartmánov, ktorých dizajn pochádza z výkresov agentúry Clodagh Design. Rezort priniesol do štátu Texas prvotriedne zdravotnícke a wellness zariadenie, ktoré ponúka svojim hosťom priestory pre fitness, kúpele a rôzne liečebné programy. V ponuke figuruje napríklad aj jazdecké centrum.

Zuri Zanzibar

Ostrov Zanzibar by sa mohol stať novými Seychelami. Ostrov sa nachádza iba 32 kilometrov od pobrežia Tanzánie a nedávno tu boli otvorené prestížne rezorty ako Park Hyatt Zanzibar a White Sands Villas. V roku 2018 sa na zoznam pripíše Zuri Zanzibar. Jeho súčasťou je 55 luxusných plážových domčekov, apartmánov a bungalovov, ktoré sú roztrúsené na nádhernej pláži s dĺžkou takmer 300 metrov. Štýl celého rezortu je v súlade s učením Zen, je vybavený tradičnými architektonickými prvkami a meditačnými záhradami s dielami lokálnych umelcov.

Hoanib Valley Camp

Oblasť Hoanib Valley v Namíbii je púštnym rajom, ktorý je obklopený nekonečnými piesočnatými dunami. Žijú tu exotické druhy zvierat – levy, slony, žirafy a nosorožce – ktoré sa prispôsobili nehostinným podmienkam púšte. Táto destinácia je v súčasnosti omnoho prístupnejšou vďaka rezortu Hoanib Valley Camp, ktorý zahŕňa šesť honosných stanov na pobreží rieky Obias. Okolo všetkých luxusných stanov sa nachádza priestranná terasa. Hostia rezortu môžu počas pobytu objavovať rozľahlé piesočnaté duny, skalnaté útvary, púštne pláne a usadlosti moderných nomádskych kmeňov Himba a Herero.

Shinta Mani Wild

V tomto roku môžu cestovatelia vstúpiť do okúzľujúceho (a možno mierne bláznivého) sveta Billa Bensleyho v dizajnérovom prvom rezorte Shinta Mani Wild. 16 stanov rezortu je roztrúsených po dažďovom pralese v Kambodži, takmer neznámeho národného parku Cardamom. Predstavujú súkromné útočiská situované pri vodopáde nad rozvodnenou tropickou riekou. Úžasná lokalita bude domovom baru a reštaurácie, ktorá sa nachádza na okraji útesu nad samotným vodopádom. O pohodlie hostí sa postará jedinečné kúpeľné zariadenie.

Taj Exotica Resort and Spa

Indické súostrovia Andaman a Nicobar zahŕňajú viac než 500 ostrovov v Bengálskom zálive. V priebehu roku 2018 tu bude otvorený prvý päťhviezdičkový rezort s názvom Taj Exotica Resort & Spa. Svoje brány otvorí už vo februári a bude situovaný na malebnom ostrove Havelock, ktorý je tiež domovom luxusného hotela Jalakara. Nový rezort sa rozlieha na 12 hektároch a svojim zákazníkom bude poskytovať služby profesionálnych komorníkov, kúpeľné procedúry a prepychové ubytovanie v 75 plážových domoch, ktoré sú navrhnuté v štýle tradičných obydlí známych ako Jawara.

Four Seasons Resort Seychelles

Spoločnosť Four Seasons sa rozhodla vybudovať na Seychelských ostrovoch aj druhý rezort. V tomto prípade sa však zamerala na súkromný ostrov Desroches. Vo februári tu bude otvorený Four Seasons Resort Seychelles, ktorý pokrýva 377 hektárov bielych pieskových pláží a exotických paliem. 71 plážových domčekov, apartmánov a bungalovov disponuje súkromnými bazénmi, od ktorých je možné dostať sa priamo na dokonalú pláž. Rezort ponúka priestory na cvičenie jogy, rybárske kurzy a exkurzie, a priamo v areáli sa nachádza kolónia obrovských korytnačiek druhu Aldabra.

Súvisiace: 10 neuveriteľne romantických destinácii na Valentína

Bishop’s Lodge

Legendárny rezort Bishop’s Lodge v americkom štáte Nové Mexiko oslávi v roku 2018 už svoje 100. výročie. V lete bude však znovu otvorený po rozsiahlej rekonštrukcii a zároveň sa stane členom prestížnej skupiny Auberge Resorts Collection. Rezort sa rozprestiera na ploche 128 hektárov a predstavuje tradičný luxusný ranč. V tomto štýle sú ladené všetky dekorácie interiérov aj exteriérov a novým prírastkom sú prepychové obytné stany. Zariadenie ponúka možnosť zúčastniť sa jedinečných zážitkov, medzi ktoré patria napríklad rybárčenie na súkromnom úseku rieky či jazda na koni naprieč národným parkom Santa Fe National Forest.

Zdroj: Reader’s Digest, Pursuitist

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.