Najnovšie zrkadlo „Fitness na doma“ využíva umelú inteligenciu a trénerov

Forme má obrazovku s uhlopriečkou 109 centimetrov, rozlíšenie 4K, ovládanie hlasom a skladacie ramená pre záťažový tréning.

Od svojho založenia pred viac ako 20 rokmi vytvoril Yves Béhar zo spoločnosti Fuseproject celý rad inovatívnych domácich výrobkov: robotickú kolísku, televízor, ktorý vyzerá ako obraz, zámky dverí bez kľúčov. So spoluzakladateľom Trentom Wardom, dizajnérom zo San Francisca, v súčasnosti predstavil zariadenie Forme, ktoré predstavuje umelou inteligenciou poháňaný„wellness prístroj“ pre tréningy na doma, ktorý stojí 149 dolárov mesačne.

Zrkadlo s dotykovou odozvou je 183 centimetrov vysoké. Vyzerá podobne ako fitness zrkadlá Tonal alebo Mirror a iní konkurenti, ale má väčšiu obrazovku (109 cm), rozlíšenie 4 K, ovládanie hlasom a skladacie ramená pre záťažový tréning. (Predobjednávky začali 1. mája).

Béhar vysvetlil svoju vlastnú domácu rutinu a prečo si myslí, že tento návrh bude zaujímavý hlavne pre starších.

Aké to je predstaviť nový produkt počas pandémie?

Urýchlilo to koncept, na ktorom pracujeme už tri a pol roka. Dostávam veľa otázok, ako doma trénovať. Pre ľudí nad 40 rokov, ako som ja, je dodržiavanie rozvrhu v posilňovni alebo u trénera celkom náročné, intenzívne pracujete na svojej kariére a chcete byť aj s rodinou. Zoberie vám to minimálne dve hodiny z vášho dňa.

Máte cvičebný režim?

Záťažový tréning, jóga a meditácia sú cvičenia, ktoré sa snažím robiť trikrát týždenne, ale chceli sme priniesť rozmanitosť. Pre niekoho to môže byť balet, pre iného strečing, preto viacúčelové zariadenie v domácnosti dáva zmysel. To, čo sme chceli vyriešiť, bol pocit individuálnej výučby.

Váš dizajn je asi o 51 centimetrov vyšší ako u fitness zrkadiel Tonal a Mirror.

Je dôležité, aby ste na obrazovke videli, čo robí váš tréner. Skutočným prielomom pre nás bolo to, že môžete vidieť trénera aj seba v tom istom čase. Jedná sa o zrkadlovú obrazovku, takže keď je zapnutá, vidíte inštruktora, ale taktiež vidíte seba. Pre začiatočníkov alebo pre osoby nad 40 rokov, ktorí sa necítia príjemne, keby mali ísť do preplnenej posilňovne s oveľa mladšími ľuďmi, keďže majú pred sebou niekoho v životnej veľkosti a dáva im pokyny, je veľkým prínosom. V podstate kopírujete to, čo niekto robí na obrazovke, takže sa sami opravujete – to naozaj nedostanete ani na luxusnej fitnes hodine.

Súvisiace: Ako vyzerá nový bežecký pás od start-upu Peloton za $ 4 000

Takže s vami cez obrazovku hovorí živý človek?

Máte na výber z nahratých cvičení – budú sa meniť každé tri alebo štyri dni. Možno ste si dali predsavzatie cvičiť trikrát týždenne po 45 minút, takže umelá inteligencia zariadenia si bude pamätať, aké váhy používate, aký ste odolný a prispôsobí cvičenie nasledujúcemu tréningu. A skutoční tréneri budú k dispozícii po uvedení produktu na trh.

Predobjednávky začali 1. mája.

Prečo je hlasové ovládanie také dôležité?

Podobné produkty vyžadujú, aby ste pripojili telefón, ale schopnosť rýchlo sa dotknúť obrazovky a zostať v tréningu je veľmi dôležitá, hlasom zase urobíte rýchle nastavenia. Z používateľského prostredia táto technika odpadá a udržuje vás v dianí. Podľa mojich skúseností s testovaním, je tu tak málo prerušení, že môžem urobiť za 30 minút to, čo by mi normálne trvalo 45 minút v posilňovni.

Čo vás naučil Peloton? (tréningové predplatné)

Myslím, že Peloton preukázal, že predplatné je tým správnym modelom pre domáce cvičenie. Z nášho výskumu sme zistili, že ide skôr o váš vzťah s vaším trénerom. Užívateľsky zážitok, ktorý sme vyvinuli, je jedinečný v tom, že ukazuje váš pokrok – pomocou našej umelej inteligencie, ktorá nastavuje váhy, môžete robiť prírastkové zmeny, a pretože sú to odporové gumy, môžeme pridávať po kile dokonca po pol kile namiesto toho, aby sme išli na 5 kilogramové prírastky. Keď chodíte do posilňovne, stále chcete vedieť, koľko je dosť. Ako začať? Kedy skončiť? Myslím si, že každá forma cvičenia vyžaduje iné rozhranie.

Zdroj: Dexigner

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.