Najnovšie hodinky Royal Oak a Code 11.59 od Audemar Piguet s lietajúcim tourbillonom a vzácnymi kovmi

Tieto modely sú osviežením hodinárskej klasiky a jedinečnou demonštráciou hodinárskeho umenia.Výrobca hodiniek Audemars Piguet zostáva na vrchole luxusnej horológie vďaka tomu, že si na jednej strane cení odkaz svojej značky a zároveň nezabúda na inovácie. Najnovšie modely hodiniek sú vylepšením ich dvoch najobľúbenejších štýlov pomocou najnovších inovatívnych technologií.

Prvým modelom je vynovený slávny model tohto švajčiarskeho výrobcu s názvom Royal Oak. Je to vôbec po prvýkrát, čo boli tieto hodinky vyrobené so samonaťahovacím lietajúcim strojčekom tourbillon a vyrábajú sa v troch verziách: z nehrdzavejúcej ocele, titánu alebo 18-karátového ružového zlata. Verzie z nehrdzavejúcej ocele a ružového zlata majú ciferník s motívom výbuchu slnka, šíriaceho sa z klietky lietajúceho tourbillonu pri šiestej hodine a ciferník titánového modelu má pieskovaný povrch sivej farby.

Trio hodiniek predstavuje najnovšiu generáciu samonaťahovacieho mechanizmu s kalibrom 2950, ktorý kombinuje strojček tourbillon s centrálnym rotorom. Ručne dokončená klietka s lietajúcim tourbillonom poskytuje pohľad na niektoré z regulačných komponentov hodiniek a vďaka priehľadnej zadnej strane púzdra je vidieť aj ich rafinovaný vnútorný mechanizmus.

41mm púzdro je vodeodolné do hĺbky 50 metrov. Model Royal Oak je charakteristický integrovaným náramkom, ktorý sa zatvára pomocou trojitej skladacej spony.

Vľavo priehľadná zadná strana púzdra nového modelu Royal Oak, vpravo najnovšie hodinky Code 11.59.

Ďalším vylepšením si prešiel aj model Code 11.59 Selfwinding Flying Tourbillon, ktorý je dostupný v dvoch variantách. Ich zlatý ciferník je zakrytý najjemnejšou zmesou avanturínového skla a emailu “Grand Feu”, ktorý je kombinovaný tak, aby budil dojem nočnej hviezdnej oblohy. Veľmi tenká vrstva pieskovaného skla zmiešaného s vodou je aplikovaná ručne na rozdrvené avanturínové sklo predtým, ako sa zohreje na viac ako 800°C v špeciálnej rúre. Tento proces sa za účelom dosiahnutia maximálnej priehľadnosti a odrazu svetla opakuje niekoľkokrát.

Súvisiace: Nová kolekcia hodiniek Hublot prináša trio hodiniek s 300 ručne vkladanými diamantami

Jedna verzia hodiniek Code 11.59 má čierny ciferník s ručne dokončenými hodinovými ukazovateľmi z 18-karátového ružového zlata, arabské číslice a ručičky, ktoré sú osvetlené 41mm púzdrom z 18-karátového ružového zlata. Ich dvojča má modrý ciferník z avanturínového emailu, púzdro, ukazovatele hodín, arabské číslice a ručičky z 18-karátového bieleho zlata, dokončené ručne. Obe verzie majú lietajúci tourbillon na šiestej hodine a priehľadnú zadnú stranu púzdra, ktorá odhaľuje kmitajúci mechanizmus v 22-karátovom ružovom zlate.

Každý z modelov funguje na samonaťahovacom pohone s názvom Selfwinding Manufacture caliber 2950 s 27 šperkami a minimálnou rezervou výkonu 65 hodín. Vodeodolné sú do hĺbky 30 metrov a oboje sa bezpečne zapnú pomocou pevnej zlatej skladacej spony, ktorá je zakončením náramku z ručne šitej kože aligátora.

Hodinky Code 11.59 Audemars Piguet Selfwinding Flying Tourbillon a Royal Oak Selfwinding Flying Tourbillon sú už dostupné k predaju. Ceny na vyžiadanie.

Zdroj: Yahoo

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.