Najnovší model hodiniek Louis Vuitton obsahuje ciferník vytesaný zo starovekého meteoritu

Aj napriek tomu, že klasické pravidlo hodinárstva prikazuje, aby akékoľvek hodinky disponovali minimálne dvoma ručičkami (veď ako inak potom bude možné určiť čas?) – v priebehu posledných dvoch desaťročí sme svedkami čoraz väčšieho rozmachu avantgardných hodinárov s iným názorom. Zaradiť k nim možno umelcov od Francka Mullera až po značku Urwerk, ktorých hravý prístup k hodinárskemu umeniu neberie ohľad na horologické konvencie.

Venujte len jeden pohľad novému úchvatnému modelu značky Louis Vuitton s názvom Escale Spin Time Météorite a bude vám jasné, že tieto nekonvenčné hodinky majú svoje korene v náramkových hodinkách predstavených verejnosti v roku 2009. Ich unikátnosť spočíva v tom, že miesto ručičiek je ich ciferník vybavený dvanástimi kockami, ktoré vyobrazujú rôzne motívy luxusnej značky Louis Vuitton. Každá z nich sa pritom nezávisle od ostatných otáča tak, aby správne zobrazovala plynutie času. Kocka indikujúca správnu hodinu, je v správnom čase otočená zlatou stranou vpred, zatiaľ čo ostatné ostávajú v rovnakom momente sivej farby.

Model hodiniek luxusnej značky Louis Vuitton s názvom Escale Spin Time Météorite.

Patentovaný a kompletne vyrobený zamestnancami značky v ženevskej horologickej dielni La Fabrique du Temps Louis Vuitton zahŕňa tento model 41 milimetrové puzdro zložené z titánu so saténovočiernou povrchovou úpravou PVD a rámom z 18-karátového ružového zlata.

Čo však túto verziu od ostatných kúskov kolekcie Escale Spin Time odlišuje, je jej nadpozemský ciferník, ktorý je vytesaný z úlomku slávnych Gibeonových meteoritov, ktoré dopadli v Namíbii pred niekoľkými miliónmi rokov. Model Escale Spin Time Météorite je tak projektom, v prípade ktorého značka po prvý krát vôbec pracovala s kozmickým materiálom.

Súvisiace: Nové hodinky značky Louis Moinet majú číselníky z mesačných meteoritov a z prvotriednej zemskej kôry

Automatický pohyb hodiniek, poháňaný LV 77 kalibrom, je rovnaký ako ten, ktorý sa nachádza v modeli Escale Spin Time 41. Jednotlivé kocky, ktoré indikujú čas, pritom v hodinkách z 2018 roku vyobrazujú námorné obdoby motívov značky. Oba tieto modely pritom pochádzajú z pôvodného modelu Spin Time, ktorého päťminútový odpočítavací mechanizmus bol vytvorený hodinármi z dielne La Fabrique du Temps – Michelom Navasom a Enricom Barbasinim.

Dostupné na základe vytvorenia špeciálnej objednávky vo vybraných obchodoch značky Louis Vuitton, sa pohybujú hodinky Escale Spin Time Météorite v cenovej hladine okolo 45 500 eur.

Zdroj: Yahoo, Vezess

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.