Najnovší model Ferrari pochádza z najexkluzívnejšej divízie tejto značky

Ferarri predstavila model SP38.

Mnoho ľudí sníva o vlastnom Ferrari. Niektorým z nich sa dokonca darí v živote natoľko, že si ho môžu dovoliť.

Potom je tu ešte ďalší druh zákazníka, ktorý môže osloviť priamo tohto prestížneho výrobcu automobilov a nechať si vyrobiť jedinečný model výhradne pre seba. Spevák a hudobník Eric Clapton je jedným z dlhodobých milovníkov tejto značky a talianskej automobilke zaplatil pozoruhodných 4,7 milióna dolárov v rámci spolupráce, ktorej výsledkom bol „špeciálny projekt“, teda SP, zameraný na výrobu unikátnej verzie modelu Ferrari 458 Italia. Tento model je za bežných okolností v súčasnosti už stiahnutý z predaja.

Model SP38 od automobilky Ferrari.

Ak sa túžite zapojiť do podobného špeciálneho projektu, ktorý zaznamenal svoj debut už v priebehu roka 2007, musíte byť skutočne zanieteným nadšencom značky Ferrari. Pre túto automobilku je na druhej strane príznačné, že svojím verným klientom ponúka možnosť minúť mimoriadne vysoké sumy peňazí na objednávku vzácnych verzií svojich vozidiel.

Najnovším takýmto unikátom je model SP38, ktorý bol podľa samotnej značky Ferrari „predstavený na okruhu Fiorano a bezprostredne po slávnostnom odovzdaní novému majiteľovi boli schopnosti tohto automobilu otestované priamo na pretekárskom okruhu“.

Fiorano je súkromným testovacím okruhom značky Ferrari, ktorý je situovaný neďaleko výrobnej haly tejto automobilky v meste Maranello. Totožnosť lojálneho klienta nebola odhalená verejnosti.

Súvisiace: Hodinky Hublot Techframe Ferrari sú výsledkom výnimočnej spolupráce

Špeciálny projekt SP38 je modifikovanou verziou modelu Ferrari 488 GTB so zdokonaleným krytom dvojitého osemvalcového motora a omnoho agresívnejším dizajnom prednej časti karosérie. Model 488 GTB ste si mohli na okruhu osobne vyskúšať pred niekoľkými rokmi, pričom cena testovacieho vozidla ďaleko presahovala hodnotu 300 000 dolárov.

Spoločnosť Ferrari neuviedla konkrétne údaje o cene modelu SP38. Jednoznačne sa však jednalo o sumu vyššiu ako 300 000 dolárov.

Ferrari SP38.

Zdroj: Ferrari

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.