Najnovší luxusný udržateľný hotel v Piemonte – Casa di Langa

Casa di Langa, nový ekologicky udržateľný luxusný hotel, nachádzajúci sa v srdci talianskeho regiónu Piemont, plánuje svoje otvorenie na jar. O jeho modernú architektúru a interiér sa postarali milánske spoločnosti GaS Studio a Parisotto + Formenton Architetti (P+F), ktoré majú bohaté skúsenosti s projektami luxusných rezidencií a hotelov, ako napríklad milánske luxusné rezidencie Piazza del Carmine, päťhviezdičkové holistické kúpele Terme di Saturnia Natural Spa & Golf Resort v Toskánsku, vinárstvo La Viarte vo Furlansko-Júlskych Benátkach. Architekti P+F navyše vytvorili interiérový dizajn pre jachty Sanlorenzo a dizajn niekoľkých kávovarov talianskej spoločnosti Nespresso.

Ich spoločný projekt, Casa di Langa, 39 izbový butikový hotel, má výhľad na okolité vinice a kopce a jeho celkový vzhľad je kombináciou tradičného piemontského dizajnu a postupov, ktoré stavajú na filozofii udržateľnosti.

Hotel je postavený tak, aby mohol poskytnúť luxus na báze udržateľnosti, s rovnakým ohľadom na hostí ako aj na životné prostredie. Tento záväzok je viditeľný v každom aspekte hotela, či už v dizajne, stavbe alebo v jeho prevádzke.

Tradičná regionálna architektúra a podmanivé výhľady na okolie boli nepopierateľnou inšpiráciou pre architektov a dizajnérov hotela, ktorí spoločným úsilím vytvorili miesto vystihujúce rafinovanú taliansku jednoduchosť. Jemné tlmené farby okolitého prostredia Casa di Langa sa odrážajú v použitých materiáloch a textíliách, ktoré sa pýšia miestnym pôvodom.

Súvisiace: 7 ekologických rezortov, ktoré dokazujú, že aj luxus môže byť dlhodobo udržateľný

Dizajnérom sa podarilo do interiéru hotela nevtieravo integrovať prirodzené prvky z okolitých lieskovcových sadov, zeleninových záhrad a viníc. Pri stavbe budovy hotela sa využil miestny kameň s názvom Pietra di Luserna, 100% recyklovateľná pálená hlina, talianska terra cotta a surové zemné omietky od lombardskej spoločnosti Matteo Brioni.

Aj samotné vybavenie hotela pochádza iba od talianskych výrobcov ako B&B Italia, Cassina, DePadova a Meridiani. Matrace v posteliach, ktoré sú vyrábané ručne z udržateľných materiálov ako bavlna, vlna a hodváb, dodala firma Midsummer Milano. Každá izba má vlastnú priestrannú terasu, relaxačnú zónu a kúpeľňu v štýle spa s osviežujúcou sprchou a toaletnými potrebami značky Le Labo. Pre dokonalý estetický zážitok sú vo vnútorných priestoroch hotela vystavené umelecké diela od významných talianskych a amerických umelcov, zatiaľ čo vonku dominujú produkty talianskej značky Emu.

S ohľadom na životné prostredie a filozofiu trvalej udržateľnosti zakomponovali tvorcovia do tohto hotela veľa potrebných ekologických prvkov. Z každého kúta Casa di Langa je cítiť hlbokú úctu k prírode a snahu udržať ju pre budúce generácie. Prevádzka hotela sa zaväzuje k uhlíkovej neutralite, ktorú chce dosiahnuť používaním 100% recyklovanej vody na zavlažovanie, geotermálnym vykurovaním, solárnymi panelmi, drevom s certifikátom FSC, oknami s vysokým výkonom a samozrejme nepoužívaním jednorazových plastov.

Rezervácie sú možné online na webstránke: www.casadilanga.com alebo mailom na: reservations@casadilanga.com.

Cena izby v jarnej a letnej sezóne začína pri $526/noc.

Zdroj: Hospitality

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.