Najnovší koncept megajachty zo štúdia Officina Armare vyzerá ako plávajúca kozmická loď

Posledný divoký koncept milánskej firmy poskytuje priestor pre 14 pasažierov.

Vďaka svojmu nedávnemu konceptu motorového rýchločlna inšpirovaného značkou Lamborghini, architekti zo štúdia Officina Armare preukázali ochotu prekračovať zaužívané hranice, čo sa týka dizajnu lodí. A ani ich najnovší výtvor nie je výnimkou, keďže pri jeho tvorbe sa inšpirovali nielen morskými plavidlami, ale aj futuristickými kozmickými loďami, ktoré vyzerajú ako z iného sveta.

Spomínaný Project Centauro, ktorý je najnovším konceptom dizajnérskej firmy so sídlom v Miláne, predstavuje masívnu, stodesať metrov dlhú megajachtu zajtrajška. Zatiaľ najodvážnejší dizajn lode, ktorá poskytuje ubytovanie pre štrnásť cestujúcich a spája svet luxusu a športu vo veľkom meradle.

Ako to u tých najpamätnejších konceptov býva, prvou vecou, ​​ktorú si na Centauro všimnete, je jej odvážny dizajn. Aj keď tento mamutí čln vyzerá ako moderné bojové lode, viac ako čokoľvek iné pripomína najmä obrovskú kozmickú loď. Ale napriek svojej kolosálnej veľkosti jej kombinácia ostrých hrán, plynulých línií a lesklého trupu dodávajú nádherný a elegantný vzhľad.

Na palube tohto konceptu sú veci rovnako pôsobivé. S miestom pre dvoch majiteľov, dvanásť hostí a tridsaťosem členov posádky, Centaurio bola navrhnutou tak, aby poskytovala dostatok priestoru. Okrem majestátnej kajuty pre majiteľa, ktorej súčasťou je súkromné poschodie, má jachta šesť priestranných kabín pre hostí, niekoľko veľkých vonkajších priestorov na posedenie a zábavu, kino, sklopnú terasu na morskej hladine, plnohodnotné kúpele, posilňovňu, krytý bazén a priestor na potápanie. Medzi luxusné vybavenie patrí aj helipad na prednej palube, vyhliadková plošina s vírivkou na najvyššom poschodí, plážový klub inšpirovaný starovekými chrámami a tiež garáž pre člny s priestorom pre dva desaťmetrové člny, niekoľko vodných hračiek a ponorku.
Môžete sa spoľahnúť, že táto jachta svojich pasažierov dopraví do cieľa dostatočne rýchlo.

Súvisiace:
Nový radikálny koncept jachty na vodíkový pohon
Ruský miliardár si objednal prvý súkromný luxusný ľadoborec za 100 miliónov eur

Podľa spoločnosti Officina Armare je Centauro poháňaná dvoma výkonnými MTU motormi spárovanými s ovládateľnými vodnými tryskami, ktoré umožňujú lodi dosiahnuť impozantnú najvyššiu rýchlosť až 20 uzlov a cestovnú rýchlosť 18 uzlov.

Bohužiaľ, podobne ako obdivuhodná športová jachta A43 inšpirovaná Lamborghini, v súčasnosti je Centauro zatiaľ iba konceptom. Avšak stále to nie je ten najbláznivejší dizajn lode, aký sme kedy videli, a pre milovníkov jácht s kopou peňazí a láskou ku kozmickým lodiam to môže byť dokonalé plavidlo.

Zdroj: Yachtemoceans

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.