Najluxusnejší hotel v St. Moritzi – Badrutt’s Palace spustil svoje prvé lety súkromným lietadlom

Nie každý deň počujete o tom, že luxusný hotel by spustil svoju vlastnú leteckú linku. Avšak švajčiarsky hotel Badrutt’s Palace rozšíril svoje služby a pri príležitosti stého výročia priamych letov z Londýna ohlásil spustenie vlastnej leteckej linky, ktorá bude od februára prevádzkovať priame lety z Londýna do St. Moritzu.

Švajčiarsky hotel Badrutt’s Palace.

Táto linka bola predstavená pri príležitosti výročia prvého priameho letu zo St. Moritzu do Londýna, ktorý uskutočnil švajčiarsky pilot a letecký priekopník Alfred Comte, približne pred sto rokmi. Svoju cestu odštartoval zo zamrznutého jazera oproti hotelu Badrutt’s Palace, čo robí túto službu ešte špeciálnejšou.

Súvisiace: St. Moritz vs. Aspen: V ktorom lyžiarskom stredisku sa viac oplatí ubytovať?

Hotelové lietadlo, tridsaťmiestny Doriner 328, bude fungovať ako uhlíkovo neutrálne lietadlo a na svoj počiatočný let sa chystalo 14. februára, kedy letelo z londýnskeho letiska Biggin Hill do Samedanu v St. Moritzi. Okrem palubných sprievodcov na let dohliadal aj špecializovaný personál hotela Badrutt’s Palace a cestujúcim bolo podávané jedlo pripravené celebritným šéfkuchárom, spolupracujúcim s hotelom, Jasonom Athertonom, z reštaurácie King’s Social House.

Let z Londýna do St. Moritzu trval zhruba jednu hodinu a štyridsaťpäť minút, a bol koncipovaný ako superluxusný zážitok. Po úvodnom prvom lete, na deň sv. Valentína, absolvovalo lietadlo trasu z Londýna do Samedanu ešte 15. a 16. februára a spiatočnú trasu 22. a 23. februára.

Zdroj: Snow Industry News

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.