Najlepšie z Cancúnu – mexický raj pobrežných večierkov

Výlet do Mexika je často vnímaný ako výlet za kultúrou a históriou. Nie, nepochybujeme o dôležitosti a nepopierateľnej nádhere, ktoré na Vás čakajú na takýchto expedíciách, ale ku koncu vášho pobytu v tejto priateľskej slnečnej krajine si potrebujete trochu natiahnuť nohy. To je bod, kedy Cancún zapadne priamo do vášho itineráru.

Umiestnené pozdĺž malebného pobrežia Mexika sa toto hlavné mesto večierkov nachádza na samom konci mapy s výhľadom na Mexický záliv.

V priebehu rokov rozvinul Cancún svoje turistické portfólio dosť pôsobivo a ponúka najlepšie hotely a nákupné oblasti, ktoré spravia váš pobyt zmysluplnejším. Príchod do Cancúnu je nádherným zážitkom. Zatiaľ čo mnohí si spájajú Mexiko s jeho džungľou, pristátie na letisku v Cancúne má svoje osobité čaro.

Privíta vás azúrový oceán s oblúkovým pobrežim a sviežou zeleňou, ktorá sa ďalej rozširuje. Na odvoz do hotela môžete využiť verejný autobus alebo taxi službu, alebo si môžete dohodnúť so svojim hotelom, že vás vyzdvihnú priamo na letisku.

Kde zostať

Pristanete v Zona Hotelera, čo je oblasť, v ktorej sa nachádzajú takmer všetky druhy hotelov, aby vyhovovali širokej palete požiadaviek. Všetko je tu na dosah takmer 24 hodín denne, takže sa nemusíte obávať, že ste príliš ďaleko od miest, kde sa konajú ostané akcie.

Súvisiace: 20 nových luxusných hotelov, ktoré sa v roku 2021 oplatí navštíviť

Rezort Renaissance Cancun Resort & Marina je vynikajúcou voľbou, ak potrebujete prístup k nákupným atrakciám v centre Marina Town, pričom hotel Hyatt Zilara Cancun zahŕňa svet luxusných zážitkov pod jednou strechou, zatiaľ čo pyramídami inšpirovaný hotel Pyramid v Grand Oasis a hotel Paradisus by Melia Cancun sú ohromujúce miesta, ktoré zdobia túto oblasť.

Kde nakupovať

Ako pobrežný raj, fungujúci 24×7, existuje v Cancúne niekoľko možností pre nakupovanie. Ak sa chystáte na pouličné nákupy, Avenida Kukulkan je obrovská ulica, ktorá je dobre osvetlená a je bezpečná. Ak máte záujem o ručné výrobky, nezabudnite sa zastaviť v Mercado 28, ktorý ponúka svoje vlastné prehliadky trhu a pomáha lepšie vyjednávať.

Ak vás nadchýňa predstava otvorených nákupných centier, preskúmajte obchodnú dedinku La Isla Shopping Village. Cancúnska ulica Luxury Avenue je miesto, kde na vás čakajú luxusné značky a schladíte sa tu na klimatizovaných chodníkoch. Odporúčania pre nákup najmodernejších kúskov tu vyzerajú naozaj sľubne.

Kde sa najesť

Cancún ponúka vzácnu pochúťku – mix mexickej a mayskej kultúry. Práve tu sa odnaučíte definíciu mexického jedla a preskúmate širokú paletu ponúkaných pochúťok. Na uliciach si všímajte ponuku klasického tacos al pastor, takto pripravené taco ste ešte nikdy neochutnali, ozdobené plátkami marinovaného bravčového mäsa.

Pre vegetariánov je veľmi populárnym na zahryznutie „elote“ obsahujúce kukuricu a rôzne dresingy, ktoré dráždia chuťové poháriky. Milovníci morských plodov si môžu vyskúšať „trytikin xic“ v niektorej z mayských reštaurácií. Pre zážitok z pôžitku si môžete pochutnávať na homároch sediac na replike pirátskej lode kapitána Hooka z 18. storočia.

Príjemní ľudia, rozmanité možnosti činností a rušný pulz Cancúnu robia toto miesto obľúbeným turistickým cieľom. Okrem vyššie spomenutých pobrežných pôžitkov sa môžete vydať aj na prieskum do neďalekej džungle. Môžete plávať s delfínmi a vychutnať si potápanie pri ostrove Mujeres.

Vychutnať si môžete tiež historický pôvab zrúcanín Chichej Itza a Tulum, ktoré rozprávajú svoje podmanivé príbehy. V Cancúne a jeho okolí je vždy čo robiť a aj preto je toto miesto tak vysoko na mnohých zoznamoch cestovateľských želaní.

Zdroj: Fortune, Yahoo

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.