Najlepšie svetové boutique hotely súčasnosti

Najlepšie svetové medové týždne na svete: Rezort Drake Bay Getaway sa nachádza na polostrove Osa a sídli v národnom parku Corcovado v Kostarike, a má chát s výhľadom na oceán a džungľu.

Jeho názov v preklade znamená doslova poklad, takže je príznačné, že balijský hotel Awarta Nusa Dua Luxury Villas & Spa je vyhláseným klenotom medzi boutique hotelmi.

Tento luxusný rezort, ktorý pozostáva zo štrnástich víl, je známy svojimi prvotriednymi službami, ktoré zahŕňajú napríklad vyzdvihnutie z letiska limuzínou Chrysler, ako aj ohromujúcim areálom, ktorého súčasťou je aj nádvorie plné bonsajov a kríkov plumérií, ktoré sú pre Bali typické.

Naomi Siawarta, riaditeľka a majiteľka rezortu, prebrala túto prestížnu cenu počas deviateho ročníka Boutique Hotel Awards, ktorý sa konal v londýnskej Merchant Taylors’ Hall.

Siawarta označila opakované víťazstvo za ,,splnený sen’’ a uviedla, že tím v hoteli Awarta sa snaží neustále zlepšovať, aby poskytoval výnimočný zážitok a prinášal prekvapenia tam, kde to hostia najmenej očakávajú.

Chitwa Chitwa Private Game Lodge: Táto chata bola pomenovaná podľa starej býčej žirafy, ktorú majitelia považovali za člena rodiny.

Awarta Nusa Dua Resort & Villas na Bali bol vyhlásený za najlepší boutique hotel už po druhý krát za sebou.
Víťazi boli vybraní zo zoznamu viac ako 300 nominovaných hotelov z viac ako 80 krajín.

Súčasťou rozhodovacieho procesu bola osobná návšteva hotela skúseným členom poroty, aby bol zaistený skutočne autentický zážitok.

Awarta nebol jediný balijský hotel, ktorý získal ocenenie – rezort Hanging Gardens Of Bali, nachádzajúci sa neďaleko mesta Ubud, získal po druhýkrát titul za najkrajšie výhľady.

Najkrajšie výhľady na svete: Hanging Gardens of Bali v Indonézii bol vyhlásený za hotel s najkrajším výhľadom po druhý krát.

Hotel Emaho Sekawa, ležiaci vysoko na kopci na ostrove Vanua Levu, druhom najväčšom ostrove v súostroví Fidži, bol ocenený ako najlepší plážový alebo pobrežný hotel.

Emaho Sekawa: Tento osamotený rezort tvoria tri luxusné vily, a v rovnakom čase tu môžu byť ubytované len dva páry.

Novozélandský hotel Te Koi Lodge, pôvodne chata, ktorú prevzali Ian a Ali Metcalfe v roku 2017 a premenili ho na luxusné miesto na oddych, bol vyhlásený najlepším novým hotelom roku 2019.

Najlepší nový hotel na svete: Hotel Te Koi The Lodge, ležiaci na okraji ústia Waimea, neďaleko mesta Nelson na polostrove Bronte na Novom Zélande, je pokojným útočiskom.

Ďalším oceneným hotelom, ktorý sa taktiež nachádza na Novom Zélande, je Donkey Bay Inn, ktorý na svoj chod využíva veternú a slnečnú energiu, za čo získal ocenenie najekologickejší hotel roku 2019.

Kostarické hotely Rancho Pacifico, situovaný nad pralesom Uvita de Osa, a Drake Bay Getaway Resort, ekologická chata na polostrove Osa, boli vyhlásené za najromantickejší hotel a najlepší hotel na svadobnú cestu.

Súvisiace:
8 najlepších hotelov pod vodou na svete
10 luxusných rezortov v ktorých zažijete safari z bazénu

Posledným oceneným hotelom bol Chitwa Chitwa Private Game Lodge, rodinná chata nachádzajúca sa v Sabi Sand Game Reserve v Juhoafrickej republike. Táto chata získala cenu najlepší rodinný hotel, a to najmä vďaka množstvu aktivít, ktoré ponúka, ako napríklad poznávacie safari, jazdy alebo prechádzky v buši. Hotel má taktiež vlastnú knižnicu, terasu, z ktorej môžete sledovať malebné západy slnka a vonkajší bazén s nádherným výhľadom.

Chitwa Chitwa Private Game Lodge: Táto chata bola pomenovaná podľa starej býčej žirafy, ktorú majitelia považovali za člena rodiny.

Najlepšie boutique hotely na svete: všetky ocenenia

 • Najlepší boutique hotel: Awarta Nusa Dua Resort & Villas, Bali, Indonézia
 • Najlepší plážový alebo pobrežný hotel: Emaho Sekawa, Fidži, Južný Pacifik
 • Najlepší mestský hotel: Riad Kheirredine, Marakeš, Maroko
 • Najlepší kulinársky zážitok: Velaa Private Island, Maledivy
 • Najinšpiratívnejší dizajnový hotel: Byblos Art Hotel, Verona, Taliansko
 • Najlepší hotel na svadobnú cestu: Drake Bay Getaway Resort, Kostarika
 • Najlepší nový hotel: Te Koi The Lodge At Bronte, Nový Zéland
 • Najviac chic hotel: Arctic Light Hotel, Rovaniemi, Fínsko
 • Najlepší hotel na relax a odpočinok: Green Spa Resort Stanglwirt, Rakúsko
 • Najromantickejší hotel: Rancho Pacifico, Uvita, Kostarika
 • Najekologickejší hotel: Donkey Bay Inn, Russell, Nový Zéland
 • Najlepší wellness a Spa hotel: Masseria San Domenico, Puglia, Taliansko
 • Hotel s najkrajším výhľadom: Hanging Gardens Of Bali, Bali, Indonézia
 • Najlepší rodinný hotel: Chitwa Chitwa Private Game Lodge, Greater Kruger, Juhoafrická republika

Zdroj: NYTimes, Fortune

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.