Najlepšie platení influenceri na Instagrame

Pár rokov dozadu by väčšina z nás považovala za vysnívanú a dobre platenú prácu povolanie investičného bankára, pilota, automobilového pretekára či doktora. Nástup sociálnych sietí všetko mení. Dnes už mladí snívajú o tom, že sa stanú influencermi na sociálnych sietiach. A prečo nie? Kto by si nechcel zarábať na živobytie fotografovaním seba samého počas toho, ako objavuje exotické miesta, vychutnáva si jedlo v najlepších reštauráciách alebo šoféruje luxusné automobily?

Ak vás zaujíma, koľko môžete takýmto spôsobom zarobiť, prinášame vám rebríček 6 najlepšie platených influencerov na Instagrame, ktorý zostavil John Wilson pre platformu Quora. Pripravte sa na to, že ich príjem vás celkom určite prekvapí.

 Od svojho uvedenia v októbri v roku 2010 prerástol Instagram v celosvetovú sociálnu sieť, ktorá sa ešte zväčšila po jej pričlenení k ďalšej sociálnej sieti Facebook. Momentálne sa na Instagrame prezentuje niekoľko trendov, no najpopulárnejším je práve byť marketingovým influencerom.

A kto je vlastne influencer na sociálnych sietiach? Je ním používateľ, ktorý si v rámci istého odvetvia vybudoval dôveryhodnosť, má prístup k rozsiahlemu publiku a svojím odporúčaním vie presvedčiť iných, aby robili to, čo on. Influencer dokáže svojou autentickosťou a schopnosťami pritiahnuť veľa nasledovateľov a k niečomu ich motivovať, čím si upevňuje svoj vplyv. V súčasnosti je na Instagrame niekoľko vplyvných a zároveň najlepšie platených influencerov:

1. Huda Kattan

Huda Kattan.

Počet sledovateľov: 41,6 miliónov

Zameranie: účet na Instagrame @hudabeauty. Jej posty na Instagrame sa zameriavajú na makeup tutoriály, tipy ako byť krajšou a recenzie kozmetických produktov.

Príjem: jej čistý príjem od júla 2018 je neuveriteľných 550 miliónov dolárov, čo z nej robí jednu z najlepšie platených influencerov na Instagrame.

Súvisiace: Celebrity kupujú luxusné automobily pomocou novej taktiky

2. Danielle Bernstein

Danielle Bernstein.

Počet sledovateľov: 2,3 miliónov

Zameranie: Bernstein sa venuje móde a životnému štýlu. Počas štúdia na newyorskej univerzite módneho zamerania FIT začala s písaním svojho blogu “We Wore What”. Aktuálne už vlastní aj vlastnú odevnú kolekciu.

Príjem: Od roku 2010 pracuje pre rôzne módne značky a za jeden platený post si účtuje od 8 000 do 20 000 dolárov. Dostala sa aj na známy rebríček časopisu Forbes “Forbes 30 Pod 30”.

3. Rachel Brathen

Rachel Brathen.

Počet sledovateľov: 2,1 miliónov

Zameranie: Rachel Brathen je medzinárodná učiteľka jogy. Na Instagrame ju nájdete ako @yoga_girl. Radí ako začať s cvičením a ako správne precvičovať yogu.

Príjem: 25 000 dolárov za post, čím sa radí k najlepšie plateným influencerom na Instagrame.

4. Cameron Dallas:

Cameron Dallas.

Počet sledovateľov: 21,3 miliónov

Zameranie: Jeho instagramový účet je @camerondallas. Pozornosť získal zdielaním videí o sebe a priateľoch cez aplikáciu Vine.

Príjem: okolo 17 000 dolárov za post.

5. Lauren Bullen

Lauren Bullen.

Počet sledovateľov: 2,1 miliónov

Zameranie: Na svojom instagramovom účte @gypsea_lust zdiela fascinujúce fotky z jej ciest po svete.

Príjem: Spolu s priateľom Jackom Morrisom si účtujú 9 000 dolárov za jeden platený post. Spoločne bývajú na indonézskom Bali.

Súvisiace: Ako zarobiť na Istagrame keď ste influencer v oblasti módy?

6. Liz Eswein

Liz Eswein.

Jeden z prvých a najväčších motivačných účtov na sociálnej sieti.

Počet sledovateľov: cez 1,4 miliónov

Zameranie: Na svojom instagramovom účte @newyorkcity prezentuje podmanivé fotky New Yorku a zo svojich ciest.

Príjem: od 6 000 do 15 000 dolárov za jeden post na Instagrame.

Zdroj: Quora

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.