Najlepšie nové lyžiarske hotely pre aktuálny rok

Mestá a dediny ukryté v zákutiach legendárneho pohoria Európy sú síce často staré niekoľko storočí, ale luxusné hotely tohto regiónu budú koncom roka 2018 dýchať novotou. S rovnakou situáciou sa stretnete aj vo vysokohorských dedinách amerického a kanadského západu, kde sa päťhviezdičkové hotely rozhodli pozdvihnúť úroveň niektorých veľmi populárnych destinácií – niektoré z nich budú ponúkať skutočne luxusné ubytovanie vôbec po prvýkrát vo svojej histórii.

Predstavujeme Vám najkrajšie ubytovacie zariadenia pre vášnivých lyžiarov, ktoré budú počas nadchádzajúcej zimnej sezóny ponúkať nový repertoár jedinečných zážitkov – bez ohľadu na to, na ktorej strane Atlantického oceánu sa rozhodnete lyžovať.

Caldera House, Jackson Hole, Wyoming

Priestranná terasa v hoteli Caldera House s výhľadom na Jackson Hole v americkom štáte Wyoming.

Dedina s názvom Teton je vyhľadávanou lyžiarskou destináciou amerického štátu Wyoming a nedávno tu otvoril svoje brány najnovší luxusný hotel známy ako Caldera House. Toto zariadenie funguje čiastočne ako hotel a sčasti ako lyžiarsky klub určený výhradne pre členov. Smotánka mesta a návštevníci hotela si tu môžu užívať rôzne luxusné vymoženosti, medzi ktoré patria napríklad pozoruhodne inovatívne lyžiarske skrinky a služby osobného lyžiarskeho asistenta priamo na svahu.

V hoteli Caldera House budete mať možnosť tráviť pokojné chvíle v japonskej vani umiestnenej priamo vo Vašej izbe, prípadne si vychutnávať luxusné šampanské v prominentom lyžiarskom bare na terase hotela, kde Vás budú okrem drinkov zohrievať kožušinové deky na každej stoličke. Nedá sa pochybovať o tom, že tento hotel je jedným z najštýlovejších destinácii v meste. Cena izieb začína na hodnote 1 250 dolárov.

Súvisiace: Toto sú najlepšie lyžiarske bary sveta

Hide Hotel, Flims, Švajčiarsko

Izba v hoteli Hide vo švajčiarskom meste Flims.

V očarujúcej dedinke Flims, ktorá je situovaná v jednom z najväčších švajčiarskych lyžiarskych stredísk, sa nachádza skvostný hotel Hide, charakteristický pestrými dekoráciami inšpirovanými škandinávskou kultúrou. V okolitej dedine síce nájdete nespočetné príklady ukážkovej alpskej architektúry, ale interiér luxusného hotela dokonale korešponduje s dizajnérskymi trendmi roku 2018.

Vnútorné priestory sú zariadené trojfarebnými drevenými obkladmi, ktoré sa vyznačujú nápaditým geometrickým štýlom. Svetlá na nočných stolíkoch pôsobia dojmom, že sú zavesené na pozlátených lanách. Halu zdobí obrovské ohnisko, ktoré je lemované prvotriednym tesárskym reliéfom. V kúpeľných priestoroch zariadenia nájdete takzvanú relaxačnú „ľadovú jaskyňu“ a k dispozícií budete mať aj služby „detského mestečka“, kde sa Vaši potomkovia naučia o výrobe čokolády či fungovaní robotiky, kým Vy budete mať čas si užívať na dokonalých švajčiarskych svahoch. Cena izieb začína na sume 250 dolárov.

Le Cerf Amoureux, Megève, Francúzsko

Rustikálny šarm hotela Le Cerf Amoureux.

Parížska hotelierka Lisa Konckierová sa preslávila svojou mestskou oázou, ktorú otvorila v 9. okrsku svojho rodného mesta – jedná sa o svetoznámy Hotel de Nell. Svoj cit pre estetiku a nenápadne elegantný štýl sa v tomto roku rozhodla priniesť aj do francúzskeho lyžiarskeho mestečka Megève, kde návštevníkom otvorila dvere malého luxusného hotela Le Cerf Amoureux.

Hotel disponuje iba 12 izbami, ktoré pripomínajú rustikálne upravené drevené zruby – niektoré z nich sú doplnené tradičnými drevenými trámami podopierajúcimi strop a poskytujú výhľad priamo na úžasný Mont Blanc. Každá z izieb sa nachádza za ručne maľovanými drevenými dverami a zahŕňa starožitné šatníky a obloženie stien, ktoré pripomína rozprávku o perníkovej chalúpke. Namiesto obrazov nájdete na stenách drevené sane so skutočne zastaralým dizajnom. Napriek rustikálnemu zariadeniu treba poznamenať, že paleta tvorená odtieňmi sivej a hnedej farby dodáva interiéru čerstvý vzhľad a pocit novoty práve tam, kde je to najviac vhodné. Tento hotel dokonale zapadá do štýlovej atmosféry mesta Megève. Cena izieb začína na úrovni od 230 dolárov.

Snowpine Lodge, Alta, Utah

Snowpine Lodge je prvým prestížnym lyžiarskym rezortom v meste Alta v americkom štáte Utah.

Zanietení lyžiari milujú lyžiarske stredisko Alta kvôli výhradnému zákazu používania snowboardov. Zároveň je reč o jednom z mála stredísk, ktoré zotrvávajú v nezávislom súkromnom vlastníctve aj v súčasnej ére korporátneho vplyvu. Jedinou nevýhodou tohto vysokohorského mestečka bola doteraz skutočnosť, že nedisponovalo skutočne luxusnou možnosťou ubytovania. To sa však nedávno zmenilo a súčasťou tejto lyžiarskej destinácie sa stal hotel Snowpine.

Jedná sa o budovu vykladanú drevom, ktorá dýcha tradičnou farmárskou atmosférou a je vybavená priamym prístupom na lyžiarsky svah. Pre lyžiarov, ktorí si nepotrpia na prehnaný komfort, hotel ponúka lacnejšiu variantu ubytovania vo forme internátnych izieb s poschodovými posteľami – v cene od 99 dolárov. Štýlovejšie orientovaní návštevníci majú možnosť ubytovať sa v pohodlných izbách s odhalenými drevenými podpornými trámami a luxusnými vaňami priamo v strede miestnosti. V hoteli okrem toho nájdete aj prvotriedne vybavené kúpele, filmové štúdio a prirodzene aj lyžiarsky obchod. Štandardné izby sú dostupné od 400 dolárov.

Experimental Chalet, Verbier, Švajčiarsko

Jednoduché a elegantné dizajnové riešenia sú charakteristickou črtou hotela Experimental Chalet vo švajčiarskom meste Verbier.

Lyžiarske rezortné mesto St. Moritz je síce miestom, kde sa schádza smotánka, ale ak preferujete mladé davy a najlepšie svahy vo Švajčiarsku, odporúčame Vám mestečko Verbier. Jedná sa o hlavné stredisko napojené na populárnu lyžiarsku oblasť známu ako Štyri údolia, ktorá predstavuje najväčší lyžiarsky areál v krajine. Táto kombinácia sa stala lákadlom pre spoločnosť Experimental Group, ktorej hotely a vinárne v Londýne a Paríži sa okamžite po uvedení do prevádzky stali vyhľadávanými destináciami.

Prvý lyžiarsky hotel tejto spoločnosti bude zahŕňať luxusnú reštauráciu, na ktorej čelo sa postaví jeden z najuznávanejších parížskych šéfkuchárov – Gregory Marchand. Zariadenie bude ponúkať 39 izieb navrhnutých v dizajnérskom štýle z polovice minulého storočia, ktoré zostavil slávny milánsky architekt Fabrizio Casiraghi. V hoteli bude okrem toho situovaný aj nočný klub, ktorý bude rekonštrukciou najslávnejšieho podniku v meste Verbier s názvom Farm Club – ľudia ho navštevujú už od roku 1971. Ceny izieb budú začínať na hodnote 215 dolárov.

White Line Hotels, Bolzano, Taliansko

Hotel Weisses Kreuz je jedným z troch nových hotelov spoločnosti White Line v talianskom horskom masíve Dolomity.

V okolí talianskeho mesta Bolzano bola v poslednej dobe otvorená alebo zrekonštruovaná trojica nenápadných ale bezchybne zariadených hotelov, čím sa ešte viac umocnila súčasná popularita jedinečného pohoria Dolomity. Všetky tieto zariadenia patria do repertoáru pomerne neznámej zbierky štýlových hotelov s názvom White Line.

Hotel 1477 Reichhalter je minimalistickým útočiskom s kaviarňou otvorenou po celý deň, ktorá svojim návštevníkom ponúka vždy čerstvé cestoviny a slávnostné torty. Hotel Weisses Kreuz je zase zariadením s konštrukciou z 13. storočia, ktorý však lyžiarom ponúka nefalšovaný komfort 21. storočia. Posledným prírastkom je Hotel Bühelwirt, ktorého izby sú zdobené v tónoch neutrálnych farieb a vybavené útulnými výklenkami na čítanie.

Bez ohľadu na to, ktorý hotel si zvolíte, počas pobytu by ste si mali požičať auto a objaviť okolitú prírodu. Táto oblasť je totiž posiata neuveriteľnými panorámami, ktoré sú pri prekonávaní horských zákrut viditeľné zo všetkých uhlov. Možnosť presúvať sa autom Vám tiež uľahčí spoznávanie viacerých lyžiarskych stredísk v regióne – od Cortiny až po San Cassiano. Ceny izieb sa líšia v závislosti od konkrétneho hotela.

Josie, Britská Kolumbia, Kanada

Vstupná hala v hoteli Josie.

Na území Britskej Kolumbie bude v priebehu novembra otvorený malý luxusný hotel Josie, ktorý je navrhnutý v modernom industriálnom štýle. Toto zariadenie má v prírodne založenom meste Roslland naozaj veľké ambície. Najväčším lákadlom pre lyžiarov sú strmé svahy a prašný sneh – v bezprostrednej blízkosti nového hotela sa nachádzajú lyžiarske strediská ako napríklad Red Mountain, Revelstoke a Kicking Horse, v ktorých sa bez problémov stretnete so svahmi s prevýšením až 1 700 metrov. Ak si budete potrebovať oddýchnuť od adrenalínu, v hoteli môžete tráviť čas na hodinách curlingu alebo pri masáži v prvotriednych kúpeľoch. Ceny izieb začínajú na sume 116 dolárov.

Súvisiace: Počas najbližšej lyžovačky si môžete prenajať celý svah

Hotel Le Massif, Courmayeur, Taliansko

Terasa hotela Le Massif, ktorý patrí spoločnosti Leading Hotels of the World.

Mesto Courmayeur má síce francúzske meno a nachádza sa iba 90 minút jazdy autom od Ženevy, ale je to práve smotánka z Milána, ktorá si robí nárok na tento luxusný rezort na severe Talianska, v blízkosti hory Mont Blanc. Interiérový dizajn hotela Le Massif je odrazom skutočného luxusu – nájdete tu drevom obkladané stropy, obrovské okná v spálňach s výhľadom na zasneženú krajinu a komfortné kožené sedačky okolo veľkého krbu vo vstupnej hale.

Navštívte aj steakhouse priamo na svahu, kde sa môžete posilniť počas lyžovačky. V hoteli je situovaná aj luxusná reštaurácia, kde sa môžete vydať na gastronomické dobrodružstvo v štýle toho najlepšieho z talianskej a francúzskej kuchyne. Izby sú dostupné od 400 dolárov.

Zdroj: The Telegraph, Ski Solutions

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.