Najlepšie a najluxusnejšie Vianočné trhy v Európe

Vianočné trhy združujú všetko, čo na tomto sviatku milujeme: varené víno, perníky, koledy a vytúžené darčeky ozdobené nádhernými mašľami. Ale každý nadšenec Vianoc si je nepochybne vedomý skutočnosti, že nie všetky Vianočné trhy sú si rovné. V niektorých európskych mestách pozdvihujú tieto podujatia ducha Vianoc na úplne novú úroveň. Na najlepších trhoch sa stretnete s Vianočnými špecialitami prominentných šéfkuchárov, dekoráciami popredných dizajnérov a unikátnymi darčekmi, ktoré nenájdete nikdy inde. Medzi organizátorov najluxusnejších Vianočných podujatí patrí napríklad značka Dolce & Gabbana a londýnska predajňa Harrods, či populárny parížsky hotel Peninsula Paris so svojou kúzelnou výzdobou.

Peninsula Paris

Vianočná výzdoba hlavného vchodu hotela Peninsula Paris.

Hotel Peninsula Paris je známy svojou uzavretou terasou, ktorá je súčasťou luxusnej reštaurácie La Terrasse Kléber. V dňoch od 1. do 25. decembra sa premení na Vianočný trh Vašich snov. Na pozadí bohato vyzdobeného priestoru sa bude týčiť Eiffelova veža, terasu budú skrášľovať kryštálové diela značky Baccarat, bytové doplnky z obchodu Fleux‘ s Vianočnou tematikou, retro drevené hračky a plyšové medvedíky. Vnútri reštaurácie budú postavené dva stánky. V jednom sa budú predávať ustrice a kaviár, druhý ponúkne návštevníkom horúcu čokoládu, varené víno, vafle, a nebudú chýbať ani pečené gaštany. V prípade, že si budete chcieť užiť luxus počas celej noci, rezervujte si apartmán s názvom „Peninsula Suite“. Dosahuje rozlohu takmer 320 metrov štvorcových a zahŕňa honosný luster značky Baccarat, obrovské piano a štýlové ohnisko.

Súvisiace: Počas najbližšej lyžovačky si môžete prenajať celý svah

Dolce & Gabbana a Harrods

Vianočný trh v predajni Harrods.

Módni návrhári Domenico Dolce a Stefano Gabbana sú doslova posadnutí Vianocami. Zakladatelia módneho domu Dolce & Gabbana každoročne organizujú veľkú rodinnú večeru, počas ktorej si vychutnávajú svoje obľúbené Vianočné pochúťky, dekorácie a tradície. Tento rok si zaumienili, že sa o zážitok podelia s celým svetom a v ikonickom londýnskom obchode Harrods usporiadajú prestížne Vianočné trhy v talianskom štýle. Trhy sa budú konať na celom štvrtom poschodí obchodného domu. Nebudú tu chýbať Vianočné stromčeky zdobené zlatými stuhami, bábkové divadlo s miniatúrnymi podobizňami módnych návrhárov (prečo nie?) a maliar, ktorý Vám môže dotvoriť legendárne výrobky tejto svetovej módnej značky. Stretnete sa tu tiež s nekonečnými zástupmi večerných šiat, prehliadkou šperkov či maľbami, ktoré budú vytvorené špeciálne pre túto udalosť. Trhy potrvajú od 2. do 28. decembra.

Vianočné trhy v zábavnom parku Tivoli Gardens

Vianočné trhy v parku Tivoli v Kodani.

Vianočné trhy v zábavnom parku Tivoli Gardens sa budú konať medzi 18. a 31. decembrom. Mali by ste sa pripraviť na to, že budú plné luxusných potešení a prekvapení. Tieto trhy sú známe tisíckami Vianočných svetiel, ktoré sú súčasťou umeleckej inštalácie Johna Loringa. Ten je dizajnovým riaditeľom svetoznámej značky parfumov a šperkov Tiffany. V rámci zábavného parku sa nachádza aj päťhviezdičkový Nimb Hotel, ktorý bude počas podujatia podávať chutné Vianočné špeciality a varené víno. Jedným z najväčších lákadiel je historický vlak s parnou lokomotívou, ktorý Vás prevezie pomedzi stánky a Vianočnú výzdobu.

Vianočné trhy v meste St. Moritz

Vianoce v hoteli Badrutt’s Palace Hotel.

Vianočné trhy v švajčiarskom meste St. Moritz sú obľúbené najmä medzi príslušníkmi kráľovských rodín, celebritami a závratne bohatými lyžiarmi. Súčasťou trhov bude klzisko známe ako „Glatschin“, ale aj kulinárske stanové mestečko, kde sa budú servírovať Vianočné pochúťky, punč a varené víno. Nebudú chýbať ani tradičné stánky s ručne vyrábanými suvenírmi. Keď sa rozhodnete navštíviť túto prestížnu destináciu, jednoznačne zavítajte do hotela Badrutt’s Palace Hotel, kde bude umiestnený najväčší Vianočný stromček v meste St. Moritz. Bude obsypaný zlatými ozdobami a pestrofarebnými svetlami. Dobrá rada pre všetkých neskúsených cestovateľov: svoje Vianočné svetre nechajte doma. Jediným vhodným oblečením počas švajčiarskych Vianoc je kožuch a diamanty.

Súvisiace: Toto sú najlepšie lyžiarske bary sveta

Vianočné trhy v meste Bückeburg

Nemecký hrad Bückeburg je domovom kráľovského rodu Schaumburg-Lippe už viac než 700 rokov. A takmer rovnako dlho už honosné sídlo organizuje luxusné Vianočné trhy pre rodinných príslušníkov, priateľov a pozvaných hostí. Ak sa túžite zúčastniť tohto prestížneho podujatia, oslovte turistickú agentúru Nomad Hill, ktorá zahŕňa návštevu týchto Vianočných trhov v jednej zo svojich organizovaných prehliadok. Po trhu a celom paláci Vás budú osobne sprevádzať princ s princeznou. Exkurzia je dostupná za cenu $13 300 na osobu. Následne si budete môcť vychutnať celú škálu nemeckých kulinárskych Vianočných špecialít. Ich povaha je však tajomstvom, ktoré bude odhalené iba VIP hosťom.

Zdroj: EuropeBestDestinations, TheTelegraph

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.