Najlepšie luxusné elektrické autá prídu už v roku 2022

Mercedes-Benz EQS.

Trh s elektrickými vozidlami vyššej kategórie je pripravený explodovať. Modely S a X od spoločnosti Tesla a model Taycan od automobilky Porsche budú čoskoro čeliť tvrdej konkurencii.

Pozrite si s nami stručný prehľad toho, čo nás budúci rok čaká. Zameriame sa najmä na elektrické sedany a crossovery.

Audi Q4 e-Tron

Model vychádza z konceptu Volkswagen ID.4, no je o úroveň vyššie. Audi Q4 e-Tron bude prvým elektrickým vozidlom tejto značky. Automobilová spoločnosť síce neprezradila o pripravovanom modeli veľa, ale vieme, že ide o Sportback s použitím technológie rozšírenej reality a dojazdom 400 kilometrov. Za model Audi Q4 e-Tron, ktorý bude v predaji koncom tohto roka, zaplatíte od 45 tisíc dolárov vyšše.

Audi e-Tron GT

Model je založený na platforme elektrického vozidla Taycan značky Porsche, ale stojí o niečo menej. Počiatočná cena sa šplhá k 100 000 americkým dolárom a pre variant Rally Sport k 140 000 dolárom. Spoločnosť Audi pri druhom variante sľubuje super výkon 637 koní a zrýchlenie na stovku za 3,1 sekundy (z nuly na 96,5 km). Pohon na všetky štyri kolesá je samozrejmosťou pri oboch variantoch, s odhadovaným dojazdom 383 km a 371 km pre variant Rally Sport.

BMW i4

Spoločnosť BMW sa v novom modely zbavuje bizarného vzhľadu jeho predchodcu i3 a vyrobí konvenčnejší sedan. Základný variant i4 eDrive bude mať pohon zadných kolies, 335 konských síl a dojazd vyše 480 kilometrov. Prémiový model i4 M50 bude s pohonom všetkých štyroch kolies, 536 koňmi pod kapotou a dojazdom necelých 400 kilometrov. So zrýchlením na stovku za štyri sekundy a počiatočnou cenou 55 tisíc dolárov bude auto na trhu začiatkom budúceho roka 2022.

BMW iX

Model sa stane vlajkovou loďou elektrických vozidiel značky BMW. Bude fungovať na úplne novej platforme a predvedie technologickú zdatnosť spoločnosti BMW, ktorá sa postupne odkláňa od motorov s vnútorným spaľovaním. Novú technológiu automobilka plánuje preniesť na ďalšie svoje modely. BMW iX sa už začiatkom roku 2022 bude predávať od 85 tisíc dolárov, za ktoré nový majiteľ dostane 500 konských síl, dojazd viac ako 480 kilometrov a zrýchlenie na stovku pod 5 sekúnd.

Lucid Air

Výrobca automobilov Lucid predstavuje skutočnú hrozbu pre spoločnosť Tesla, ktorá na trhu s najprestížnejšími elektrickými vozidlami stále dominuje. Prvý model tejto značky – Lucid Air, spája v sebe ultramoderný vzhľad s dych vyrážajúcim výkonom. Premiérová edícia „Dream edition Air“ sľubuje dojazd 800 kilometrov, neuveriteľných 1080 konských síl a zrýchlenie na stovku za dve a pol sekundy. Zatiaľ čo modely nižšej triedy vstúpia do výroby neskôr a ich cena začne na hodnote 77 400 dolárov, za tzv. snovú edíciu zaplatíte 170 tisíc dolárov.

Mercedes-Benz EQS

Bola by chyba považovať model EQS iba za S-triedu elektrických vozidiel značky Mercedes. Je viac ako len to, a to vďaka úplne novej platforme, ktorá nemá nič spoločné s jeho konvenčným náprotivkom. Základný model EQS450+ bude s pohonom na štyri kolesá, so silou 329 koní a dojazdom vyše 560 kilometrov. Prepychovejšie modely sľubujú lepšie vybavenie a výkon. Internetový magazín o autách – Car and Driver označil model EQS za 110 tisíc dolárov „potenciálne najschopnejším elektrickým autom v súčasnosti na celom svete“.

A prichádzajú ďalšie luxusné elektrické vozidlá

Je jasné, že nemecké značky vyhrávajú súboje so spoločnosťou Tesla vo vojne luxusných elektrických vozidiel. Dokonca budúci rok už chystajú preraziť na trh novinky značiek Cadillac (crossover Lyriq), Genesis (sedan G80 EV) a Lexus (crossover LF-Z).

Zdroj: Exoticcarlist

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.