Najlepšie londýnske reštaurácie pre vašu vysokobielkovinovú keto diétu

Takzvaná „keto diéta“ je (podobne ako aj Atkinsova diéta) založená na pokrmoch s nízkym obsahom cukru, no vysokým obsahom tuku. Znižuje hladinu cukru a inzulínu v krvi, pričom povzbudzuje vaše telo k spaľovaniu väčšieho množstva tuku.

Predstavujeme vám tie najlepšie londýnske reštaurácie vyhovujúce vašej ketogénnej diéte.

Amazónico, Mayfair

Jednou zo šialených vecí na reštaurácii Amazónico je to, ako neskutočne chutne dokáže pripraviť pokrmy rôznorodých kuchýň. Vďaka tomu si v nej môžete vybrať čokoľvek, po čom vaše srdce túži, a to samozrejme za predpokladu vysokého príjmu bielkovín a vyhýbaniu sa akémukoľvek prejedaniu. Len nedávno pritom reštaurácia uviedla do chodu aj vynikajúcu barovú oblasť nachádzajúcu sa na dolnom poschodí, ktorá disponuje tanečným parketom, vhodným pre pozbavenie sa nadbytočných kalórií.

Adresa reštaurácie: 10 Berkeley Square, Mayfair, Londýn, W1J 6BR
Webová stránka: www.amazonicrestaurant.com

Zuma, Knightsbridge

Aký spôsob môže byť lepší pre pokračovanie vašej keto diéty než taký, v rámci ktorého nasmerujete svoje kroky do jednej z najmódnejších londýnskych reštaurácií, podávajúcich excelentnú japonskú kuchyňu? Reštaurácia Zuma už dlhú dobu dominuje londýnskej mestskej štvrti Knightsbridge svojim exkluzívnym a elegantným dizajnom, no rovnako aj bolestne štýlovou klientelou.

Napriek všetkému je však potrebné konštatovať, že to, čo zákazníkov núti vracať sa na toto miesto, je jeho neuveriteľná kvalita kuchyne. V danej reštaurácii si môžete vybrať precízne nakrájanú lahôdku sašimi alebo jeden z mnohých ponúkaných mäsitých pokrmov, ktoré sú pripravované japonskou grilovacou technikou robata grill.

Adresa reštaurácie: 5 raphael St. Knightsbridge, Londýn, SW7 1DL
Webová stránka: www.zumarestaurant.com

Sushisamba, The City

Ak sa v rámci svojej keto diéty usilujete vystríhať ryži, či rezancom, potom je reštaurácia Sushisamba perfektným miestom pre vaše stravovanie. Hlavný šéfkuchár Andreas Bollanos v minulosti dokonca spolupracoval aj s elitným trenérom a wellnes expertom Harrym Jamesonom na tom, aby spoločnými silami vytvorili na mieru ušité menu špeciálne pre túto reštauráciu. Ak teda túžite po plnotučnej strave s vysokým obsahom proteínov, jednoznačne zamierte na vrchné poschodie mrakodrapu Heron Tower, ktorý sa nachádza hnneď oproti ulici Liverpool Street.

Adresa reštaurácie: Heron Tower, London, EC2N 4AY
Webová stránka: www.sushisamba.com

M Threadneedle Street

Reštaurácia M bola vždy jednou z tých, ktorá propagovala spojenie dobrého zdravia so zmyslovým pôžitkom. Rovnako tak však vždy ponúkala na výber z tých najlepších steakov planéty umiestnených hneď vedľa ponuky „surového baru“, ktorý do popredia stavia bielkoviny. Nech už si však zvolíte akýkoľvek pokrm, môžete si byť istý, že si ho vychutnáte v súlade s pravidlami vašej diéty.

Adresa reštaurácie: 60 Threadneedle St. London, EC2r 8HP
Webová stránka: www.mrestaurants.co.uk

Lima Floral, Covent Garden

Peruánska kuchyňa je pre ketózovú diétu takmer ako stvorená. Ponúka totižto množstvo bielkovín dostupných v rôznych formách tradičných pokrmov, akými sú napríklad rybací tiraditos, či rybacie ceviche. Rovnako je tomu aj v prípade iných mäsitých pokrmov. Ak si chcete vychutnať tie najlepšie z nich priamo v Londýne, potom rozhodne zamierte do reštaurácie Lima, ktorá si vďaka hlavným šéfkuchárom, Virgiliovi Martinezovi a Robertovi Ortizovi vyslúžila v roku 2013 Michelinskú hviezdu. Aj napriek tomu, že pôvodná reštaurácia ešte opätovne neotvorila svoje brány, nebojte sa zamieriť do reštaurácie Lima Floral v londýnskom okrsku Covent Garden pre ochutnanie vynikajúcich jedál, akými sú pečený tuniak s cviklou a s quinotom zo žltých papričiek aji.

Adresa reštaurácie: 14 Garrick St., Covent Garden, Londýn, WC2E gBJ
Webová stránka: www.limalondon.com

Hawksmoor Borough, London Bridge

Steakové reštaurácie sú pre keto diétu doslova nebom na zemi. Rozhodnite sa v nich pre krémový špenát miesto hranoliek a s chuťou sa vrhnite na akýkoľvek steak ponúkaný v menu. Čo sa týka dobrých steakov, reštaurácia Hawksmoor získala na preplnenom trhu so steakmi prvenstvo a zároveň sa tak stala jedným z najlepších podnikov v hlavnom meste Británie. V danom momente je otvorená iba jediná pobočka tejto siete, a to pobočka Borough. Očakáva sa však, že pobočky Seven Dials, Spitalfields, Air Street a Knightsbridge otvoria svoje brány už čoskoro.

Adresa reštaurácie: 16 Winchester Walk, Londýn, SE1 9AQ
Webová stránka: www.thehawksmoor.com

Zdroj: Luxury London

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.