Najlepšie golfové ihriská v Európe

V Európe je na výber množstvo golfových ihrísk. Vybrali sme najobľúbenejšie, aby sme vám pomohli rozhodnúť sa, ktoré navštíviť počas nasledujúcej golfovej dovolenky v Európe.

Golfisti sa často pýtajú na najlepšie golfové ihriská v Európe. Avšak, s takým množstvom skvelých ihrísk naprieč kontinentom môže byť náročné rozhodnúť sa, kam vycestovať. Preto sme dali dohromady deviatku najlepších európskych golfových ihrísk, ktoré zákazníci každoročne navštevujú.

Od svetoznámej PGA Catalunya až po ohromujúce prostredie Tráckych útesov, sú tieto vybrané ihriská jednými z najlepších golfových ihrísk v Európe.

PGA Catalunya – Štadiónové ihrisko (Španielsko)

Štadiónové ihrisko na PGA Catalunya, ktoré je považované za ihrisko číslo jeden v Španielsku, je veľkolepé a impozantné. Stromy sa tlačia na trávnaté hracie polia, pieskové prekážky sú strategicky rozmiestnené a jazerá vstupujú do hry na siedmich najťažších jamkách, ktoré sa snažia golfistov vyšachovať z hry. Je možné, že si neuvedomíte náročnosť tohto ihriska kvôli jeho krásnemu prostrediu. Niet divu, že sa sem kvalitní hráči vracajú znova a znova.

Fontainebleau (Francúzsko)

Úzke trávnaté hracie polia tohto ihriska sa nachádzajú v lese Fontainebleau, na starobylých kráľovských poľovných revíroch v tesnej blízkosti mesta, kde sú ohraničené početnými druhmi stromov vytvárajúc tak skúšobné, ale príjemné golfové ihrisko. Aby bolo ihrisko nielen atraktívne, ale aj náročné, do hry vstupujú na väčšine jamiek aj hojne sa vyskytujúce kručinky, orgovány, paprade a prútnatce, ako aj prekážky s jemným pieskom. Je preto ľahké pochopiť, prečo je toto ihrisko pravidelné hodnotené ako jedno z najlepších golfových ihrísk vo Francúzsku.

Trácke útesy (Bulharsko)

Ako raz povedal Gary Player o ihrisku s označením “Signature Course“ v Tráckych útesoch: „Takéto golfové ihrisko nenájdete nikde inde na planéte.“ Okolie tohto ihriska je obklopené členitými pobrežnými útesmi a rozsiahlou modrou farbou Čierneho mora, a jeho horizont je jednoducho úžasný. Ako na jednom z najdramatickejších golfových ihrísk sú na ňom jamky dokonalo vytvarované do prirodzenej štruktúry krajiny. Preto sa niet čomu diviť, že patrí medzi najlepšie golfové ihriská v Európe.

Monte Rei (Portugalsko)

Každá jamka na Monte Rei je navrhnutá tak, aby bez námahy splývala s prírodným pozadím krajiny, takže každá jedna jamka je rovnako mimoriadna ako tá ďalšia. Voda vstupuje do hry pri 11 z 18 jamiek, a spolu s dômyselne vytvarovanými pieskovými prekážkami prispieva k pôsobivej prezentácii tohto ihriska. Pri návšteve východného Algarve by toto ihrisko s rozlohou 6605,6 metrov, ktoré ponúka bezkonkurenčný výhľad na pohorie Serra do Caldeirão, malo byť na vrcholnej priečke vášho zoznamu.

Real Club Valderrama (Španielsko)

Miesto svetoznámeho Európskeho Turné, ktorým je Real Club Valderrama, je jedným z najlepších návrhov Roberta Trenta Jonesa Seniora. Na tomto ihrisku sa konali majstrovstvá Andalúzie “Valderrama Masters“, ako aj “Ryder Cup“ v roku 1997 a jeho bezchybný stav vám poskytne náročné kolo pri každej jednej hre. Sedemnásta jamka je tu vynikajúca, keď zelený svah klesá smerom k smaragdovému jazeru, avšak pieskové prekážky za týmto jamkoviskom naznačujú, že každý, kto z neho odpáli loptičku, bude musieť čeliť najviac skúšanému odpalu z prekážky v golfe.

Carya (Turecko)

Golfový klub Carya si môžete vychutnať vo dne i v noci. Súčasťou 5 hviezdičkového strediska Regnum Carya je 18 jamiek, ktoré v poslednej dobe prešli významnou investíciou do inštalácie svetlometov, čo v podstate znamená, že si môžete zahrať golf aj v noci, v pohodlí denného svetla. To z neho, na oplátku, robí prvé plne osvetlené golfové ihrisko v Európe. Ihrisko sa nachádza v tureckom regióne Belek a je inšpirované tradičnými vresoviskovými ihriskami, podobnými, aké môžete nájsť v kanadskom ihrisku Surrey.

Villa d’Este (Taliansko)

Villa d ‚Este, ktorá sa vinie medzi gaštanmi, jaseňmi a borovicami, ponúka hráčom golfu malebnú výzvu spolu s nádherným výhľadom na jazero Montorfano na niekoľkých jamkách. Je to práve kľukatý dizajn Petra Gannona, ktorý viedol golfistov k tomu, aby ho považovali za najnáročnejšie a najťažšie par-69 v celej Európe. Jedna vec je však istá, a to, že v Taliansku nie je lepší golf než je tento.

West Cliffs (Portugalsko)

Napriek svojmu pomerne nedávnemu otvoreniu v júni 2017 sa West Cliffs Golf Links rýchlo stal jedným z najlepších golfových ihrísk v Portugalsku, a to uprostred už dosiaľ prestížnej reputácie popredného strediska Praia D’El Rey. Dizajn od Cynthie Dye je výnimočný výtvor, ktorý čo najmenej narušil prírodný terén a ktorý golfistom ponúka jedinečné a pozoruhodné jamky. Toto ihrisko, ktoré sa ťahá popri striebristom pobreží so zvlnenými piesočnými dunami a pobrežnou vegetáciou, je pre golfových nadšencov skutočnou nevyhnutnosťou.

Lofoten Links (Nórsko)

Lofoten Links je relatívne golfové ihrisko, ktoré bolo otvorené až v roku 2015, ale je absolútne veľkolepé. Ihrisko, ktoré sa nachádza na ostrove Gimsøya v Nórsku, považuje na niekoľkých jamkách oceán za vodnú prekážku a piesočné pláže za prírodné pieskové prekážky. Je neuveriteľné, že v čase medzi koncom mája a koncom júla nad Lofoten Links nikdy nezapadá slnko, čo znamená, že je tam možné hrať golf 24 hodín denne. Ba čo viac, od konca augusta do polovice októbra tam môžete zažiť aj polárnu žiaru.

Zdroj: GolfBreaks

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.