Najlepšia malá luxusná jachta na svete stojí menej ako $ 1 milión

Jednou z najkrajších lodí na festivale jácht v Cannes počas tohto roka bola Fjord 48 Open.

Hlavný dizajnér nemeckej spoločnosti Fjord – Patrick Banfield veľmi často vytvára veľmi luxusné jachty s minimalistickým profilom.

Ale nový model 48 pomôže značke Fjord urobiť krok vpred s typickými vlastnosťami väčších jácht, keďže má k dispozícií menší čln, ktorý by mohol slúžiť na prepravu do horšie dostupných miest. Je ju možné ovládať pomocou špeciálnej riadiacej páky.

Mohla by byť využívanou k rýchlemu prístupu v destináciách, ako je Catalina Island alebo Nantucket, vďaka svojmu motoru Volvo IPS 600 (je schopný rýchlosti 75 km/h). Jej menší čln v podobe Williams 285, ktorý viete v priebehu niekoľkých minút dostať na vodu, sa dá využiť pre potápanie na Bahamách alebo v oblasti Florida Keys.

Jednou z výhod systému Volvo IPS je schopnosť riadiť ho pomocou ručného riadenia (páky) a zároveň pomocou intuitívneho dotykového displeja, ktorý sa prvýkrát objavil v leteckej doprave.

Na palube môže pohodlne relaxovať desať ľudí, a ďalšie štyri osoby môžu relaxovať vpredu. Zadné sedadlá je môžné premeniť na obrie lehátka. Kabína je vybavená elektrickým grilom, chladničkou a mrazničkou.

Banfield taktiež navrhol vysoké bočné valy, ktoré zvyšujú futuristický profil a udržia hostí na palube v bezpečí.

Obe súkromné kajuty poskytujú dostatok priestoru, keďže majú vlastnú kúpeľňu a majú taktiež dostatok prirodzeného svetla.

V súlade so svojím heslom “byť jedinečný,” Fjord ponúka dlhý zoznam textílií, podlahových krytín a veľké množstvo vonkajších a interiérových farebných prevedení, aby kupci mohli dostať svoju tzv. individuálnu pečiatku na 48 Open.

Základná cena modelu Fjord 48 Open je na úrovni približne 770 000 $.

Zdroj: Mareventyachts, FjordBoats

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.