Najkrajšia cyklistická trasa na svete má hodnotu $124 miliónov

Sever Talianska je domovom úžasného jazera Garda, ktoré je vyhľadávanou destináciou predovšetkým vďaka jedinečným prírodným krásam okolitej krajiny. Niet žiadnych pochýb o tom, že región okolo jazera je lákadlom najmä pre nadšencov cyklistiky, ktorí so zatajeným dychom sledujú etapové horské preteky Transalp. V súčasnosti však prichádza na scénu ďalšia cyklistická trasa, ktorá sľubuje ešte krajšie výhľady na taliansku prírodu a s veľkou pravdepodobnosťou priláka k tomuto jazeru ešte väčší počet cyklistov. Táto trasa je už pred svojím dokončením označovaná za najscénickejšiu cyklistickú trasu na svete.

Nová cyklistická trasa bude objímať jazero Garda a zároveň spájať tri talianske regióny známe ako Lombardsko, Benátsko a Tridentsko. Samotný cyklistický chodník bude dosahovať šírku 2,6 metra a ponesie názov „Garda bicyklom“.

Drevený cyklistický chodník bude ohradený kovovým zábradlím a na prvý pohľad tak bude pripomínať rozľahlý balkón. To je relatívne vhodné prirovnanie, keďže priamo z chodníka sa bude návštevníkom naskytať nádherný pohľad na samotné jazero, ako aj na jeho členité pobrežie, malé dovolenkové sídla na brehu a okolité majestátne hory.

Súvisiace: Rebríček 9 štýlových elektrobicyklov s jedinečnými technologickými inováciami

Celá realizácia tohto projektu si bude vyžadovať 124 miliónov dolárov a očakáva sa, že vo výraznej miere prispeje k nárastu miestneho turistického ruchu.

Cyklistická trasa okolo jazera bude po dokončení dlhá viac než 140 kilometrov a sľubuje ideálny zážitok ako pre profesionálnych cyklistov, tak aj pre nováčikov a rekreačných cyklistov. Niektoré prevýšenia trasy môžu byť zaťažkávajúcou skúškou, ale v prípade potreby sa im môžete jednoducho vyhnúť. Stačí, ak cestu medzi počiatočným a koncovým bodom týchto úsekov absolvujete na lodi, ktorá premáva po okolí.

Trasa bude samozrejme prístupná aj pre chodcov, ktorí si takýmto spôsobom môžu dopriať romantickú večernú prechádzku okolo jazera. Po dokončení projektu by sa v rôznych častiach trasy mali objaviť aj viaceré vyhliadkové plošiny a dokonca stánky s občerstvením.

Kompletná cyklistická trasa by mala byť dokončená až v priebehu roka 2021. Zastávame však názor, že na plánovanie dokonalej dovolenky nikdy nie je priskoro.

Súvisiace: Spoločnosť BMW predstavila nový „Hyperloop“ pre cyklistov

Niektoré časti trasy sú už hotové aj v súčasnosti a krátky úsek neďaleko mesta Limone Sul Garda bude sprístupnený verejnosti už počas nadchádzajúcich letných mesiacov.

Zdroj: DailyMale

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.