Najkomplikovanejšie hodinky značky Richard Mille uzreli svetlo sveta

V roku 2016 značka Richard Mille a spoločnosť Airbus Corporate Jets ( ďalej len ACJ ), ktorá je dcérskou firmou skupiny Airbus, vyrábajúcej lietadlá na súkromné účely, navrhli hodinky RM 50-02 ACJ Tourbillon Split Seconds Chronograph. Išlo o limitovanú edíciu 30 kusov, ktorých cena bola ohromných 1,05 milióna dolárov.

Richard Mille patrí k značkám, ktoré majú radi výzvy a skvelým príkladom toho je aj novopredstavený model hodiniek RM 62-01 Tourbillon Vibrating Alarm ACJ, ktorý vyšiel z dielne spoločností Mille a ACJ. Ide tak o najkomplikovanejšie dielo tejto značky. Cena začína na hodnote 1 225 000 dolárov, čo je v prepočte na eurá približne 1 115 740.

Hodinky (limitovaná edícia 30 kusov) sú vybavené zadným krytom, horným oceľovotitanovým rámom, ďalším rámom, ktorého tvar pripomína okno lietadla, vyrobený z karbónu TPT – ide o technologicky špičkové nepriepustné uhlíkové vlákna spevnené čiernou živicou. Experimentovanie s materiálom, extrémna mechanika a ergonómia sprevádzajú značku Richard Mille, ktorá je majstrom vo svete hodiniek a stali sa tak neoddeliteľnou súčasťou jej tzv. hodinárskeho umenia.

Hodinky značky Richard Mille – Model RM 62-01.

Model RM 62-01, navrhnutý pre cestovateľov, je dokonalým príkladom nevtieravého luxusu. Pre milovníkov pokojného prebudenia máme len dobré správy, pretože signalizácia budíka dokáže byť spravádzaná len vibrovaním. Nahradí sa tak zvuk, ktorý vytvára kladivko pri náraze na stĺpik. Vibrácie sú veľmi jemné a cíti ich iba spokojný majiteľ, ktorý má hodinky na ruke.

Aj napriek tomu, že na prvý pohľad sú tieto hodinky veľmi jednoduché, ich zostrojenie si vyžadovalo podľa značky Richard Mille „absolútne odborný prístup“, o ktorý sa postaral samotný majiteľ a tvorcovia z dielne Audemars Piguet Renaud & Papi. Stlačením spúšťača v strede koruny si tak môžete vyberať spomedzi piatich funkcií, ktorými tieto hodinky disponujú. Ide o vinutie, ručné nastavenie, budík, nastavenie časového pásma a neutrálnej pozície tela.

Súvisiace: Ako značka Richard Mille láka zákazníkov do svojej vlajkovej predajne v New Yorku

Napríklad, aby sa predišlo zbytočnému zásahu alarmu do manuálneho navíjania, hodinár vytvoril 4 čiastkové prototypy a vykonal nespočetné štúdie na umiestnenie 816 častí, vrátane dvoch valcov, siedmich ručičiek, jedenástich vyobrazení a tourbillonov.

Asi najbláznivejším a zároveň najzaujímavejším faktom je, že tento model RM 62-01 Tourbillon Vibrating Alarm ACJ vznikal 5 rokov. Za tým všetkým sa ukrýva precízna práca jedného zo štyroch hodinárov značky Richard Mille, ktorý bol zamestnaný na plný úväzok a občas mu vypomáhal ďalší hodinár.

Zdroj: WatchTime

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.