Najkomplikovanejšie hodinky s chronografom značky Richard Mille za $310 000

Luxusné hodinky Richard Mille 65-01.

Švajčiarski výrobcovia hodiniek veľmi radi používajú na opis svojich odborných znalostí v oblasti technológií a inovácií termín technickosť. Oxfordský slovník definuje tento termín ako “technická kvalita alebo charakter, odbornosť; miera, do akej ľudia, kultúra, atď majú technické schopnosti alebo technológie.” V prípade opisu schopností súčasnej hodinárskej značky Richard Mille – tvorcu “pretekárskych strojov na zápästie,” je to veľmi trefný výber terminológie.

Stačí sa pozrieť na jeho najnovší avantgardný model s úplným názvom RM 65-01 Automatic Split Seconds Chronograph, označený v tlačovej správe ako “najkomplikovanejšie hodinky, aké kedy vyrobila dielňa značky Richard Mille.”

Tento model bol vyvinutý v spolupráci s výrobcom Vaucher Manufacture Fleurier a jeho integrovaný pohon je prvým automatickým kalibrom z dielne Richard Mille, ktorý má dve sekundové ručičky a môže sa pochváliť 6 stĺpcovou architektúrou koliesok, vertikálnou spojkou a vysokofrekvenčnou rovnováhou s variabilným zotrvačníkom (5 Hz alebo 36,000 vibrácií za hodinu), ktoré majú za úlohu zvýšiť presnosť a precíznosť.

Richard Mille 65-01.

Tlačidlo na 8. hodine aktivuje zabudovaný mechanizmus rýchleho natiahnutia, ktorý si dal tento výrobca patentovať, a na úplné natiahnutie si vyžaduje 125 stlačení. Koruna je vybavená prepínačom funkcií, ktorý umožňuje majiteľovi hodiniek prepínať medzi týmito funkciami: tradičné naťahovanie (W), polo-okamžité upravenie dátumu (D) alebo nastavenie času (H).

Luxusné hodinky Richard Mille 65-01.

Aj vonkajšok týchto hodiniek je ultramoderný: púzdro, luneta, náramok ako aj zadná časť hodiniek sú vyrobené z ultraľahkého a odolného patentovaného materiálu karbón TPT. Ciferník hodiniek má farebne odlíšený displej, na ktorom každá farba predstavuje inú funkciu: žltá označuje hodiny, minúty a malý sekundový ciferník na 6. hodine; zelená odkazuje na zobrazenie dátumu; oranžová označuje sekundovú ručičku chronografu a 30-minútové a 12-hodinové sčítače; červená je spojená s naťahovacím mechanizmom. Dvojitá sekundová ručička je modrá.

Model RM 65-01 z karbónu TPT sa predáva za 310 000 dolárov a je dostupný v butikoch spoločnosti Richard Mille po celom svete. Plánovaná je aj výroba verzie z 18-karátového červeného zlata a karbónu TPT.

Zdroj: Watchilove

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.