Najhlbší bazén na svete s hĺbkou 45 metrov obsahuje viac vody než 25 bazénov štandardnej veľkosti

Pre fanúšikov hĺbkového potápania, ktorý sa chcú zároveň vyhnúť slanej vode, sa naskytuje možnosť ponoru do rozsiahleho bazénu, ktorý sa nachádza u našich susedov, v Poľsku.

Najhlbší bazén na svete sa nachádza v meste Mszczonów.

Bazén, známy taktiež pod prezývkou “Hlboký šot“ , sa pýši hĺbkou 45,5 metra a zmnestí sa do neho až 8000 kubických metrov vody, čo je 25-krát viac než štandardný bazén na plávanie.

Potápačom sa počas klesania pod hladinu naskytuje pohľad na reprodukciu podvodných jaskýň, ako aj na repliky ruín z obdobia májskej civilizácie a vrak lode, ktorý je možné počas potápania navštíviť.

Netradičný bazén je špeciálne vyrobený pre potápačov a je možné ho navštíviť aj počas pandémie. Slúži skôr na účely tréningov pre centrum potápania než na bežné plávanie.

Ako uvádza inštruktor potápania a zároveň jeden z iniciátorov realizácie projektu, Przemyslaw Kacprzak: “Bazén sa síce nemôže rovnať moru, keďže sa tu nevyskytujú žiadne ryby ani koraly, no napriek tomu je to bezpečné miesto na tréning.

“Hlboký šot“, označovaný za “škôlku pre potápačov“ tak zostáva aj naďalej otvorený pre nadšencov potápania z Poľska, ako aj z iných krajín.

Zdroj: EuroNews

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.