Najdrahšie palacinky na svete ochutnáte za 120 dolárov

Reštaurácia Base Village stúpa na rebríčku celosvetovej popularity vďaka svojmu tvrdeniu, že predáva vôbec najdrahšie palacinky na svete. Zaplatili by ste však 120 dolárov za jedlo, ktoré zvyčajne bez problémov dostanete za 5 až 7 dolárov? Predstavitelia tohto podniku nepochybujú o tom, že by ste tak spravili.

Mawa McQueenová, ktorá pôsobí ako šéfkuchárka reštaurácie Base Village v rezorte Snowmass v americkom lyžiarskom meste Aspen, povedala: „Overte si to na internete. Nikto neponúka palacinky za 120 dolárov.“

McQueenová sa narodila na Pobreží slonoviny a bola vychovávaná v Paríži. Nie je preto žiadnym prekvapením, že v rámci svojej kariéry sa zameriava na palacinky francúzskeho typu, takzvané crêpe. Na kulinársku scénu vstúpila iba začiatkom decembra roku 2018, keď do prevádzky uviedla svoju kaviareň Crepe Shack a zároveň začala ponúkať svoje jedinečné palacinky v rozšírenej ponuke reštaurácie Base Village.

Súvisiace: Ktorá krajina vyrába najlepšiu čokoládu na svete

Táto reštaurácia tak v súčasnosti posúva hranice tradičného vnímania francúzskych palaciniek, ktoré svojim zákazníkom ponúka v netradičných kombináciách so skutočne unikátnymi ingredienciami. McQueenová servíruje pikantné aj sladké palacinky, ktoré zahŕňajú omnoho viac, než len klasické verzie s čokoládovým krémom alebo syrom.

Šéfkuchárka sa pochválila, že veľkému úspechu sa tešia napríklad jej palacinky so severským kaviárom, v ktorých nájdete údeného lososa zo štátu Maine, vajíčka, krémovú kôprovú omáčku a samozrejme obzvlášť luxusný kaviár značky Petrossian, ktorý si McQuennová necháva dovážať priamo z Paríža.

Zdroj: TheKnow

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.