Najdrahšia kabelka sveta – Birkin sa vydražila za rekordných $383 522

Matne biela kabelka Birkin z kože nílskeho krokodíla sa na aukcii spoločnosti Christie’s vydražila za $ 383 522.

Nie je žiadnym tajomstvom, že ak si chcete kúpiť ikonickú kabelku Birkin od módneho domu Hermès, v dôsledku dlhej čakacej doby sa musíte vyzbrojiť poriadnou dávkou trpezlivosti. Niektorým zanieteným fanúšikom sa však skutočne nechce čakať na dodanie svojho vytúženého doplnku a opakovane sa snažia získať kabelku prostredníctvom aukcií. Vysoko žiadané kabelky Birkin sa na svetových aukciách v súčasnosti predávajú za rekordné ceny.

29. novembra sa konala aukcia spoločnosti Christie’s, počas ktorej sa vydražila matne biela kabelka modelu Niloticus Crocodile Himalaya Birkin 30. Jej pracka z bieleho zlata bola vyložená nádhernými diamantmi. Cena luxusnej kabelky dosiahla hodnotu 2,98 milióna hongkonských dolárov ($383 522). Stala sa tak najdrahšou kabelkou v dejinách, ktorá sa predala v rámci aukcie. Výhercom prestížneho doplnku sa stal zberateľ, ktorý sa aukcie zúčastnil prostredníctvom telefónu a nepochádza z Ázie.

Matthew Rubinger, medzinárodný riaditeľ oddelenia pre kabelky a doplnky v spoločnosti Christie’s, vraví: „Trh s luxusnými zberateľskými kabelkami v súčasnosti už skutočne dozrel.“

Model Niloticus Crocodile Himalaya je najžiadanejším zo všetkých verzií slávnej kabelky Birkin. Kabelka v podobnom štýle bola v priebehu minulého roku predaná na aukcii spoločnosti Christie’s za 2,94 milióna hongkonských dolárov. Milovníci luxusných módnych doplnkov, považujú toto prevedenie za Svätý grál medzi kabelkami.

Súviaiace: 
Tento prístroj odhalí pravosť Vašej kabelky
Birkin…príbeh kabelky

Pomenovanie „Himalaya“ odráža farebnú schému kabelky, ktorá sa vyznačuje prechodom od dymovo šedej farby k perleťovej bielej. Tento gradient symbolizuje zasnežené vrcholce Himalájí. Model Himalaya Birkin s kovovými doplnkami vykladanými diamantmi je obzvlášť unikátnym produktom, pričom každý rok sa na trh dostanú iba jeden či dva takto zdobené kusy. Módny dom Hermès okrem kabeliek Birkin takisto vyrába aj kabelky modelu Himalaya Kelly. Oba modely sú určené pre najprominentnejších klientov.

Aukčný dom Christie’s predal 29. novembra 2017 najdrahšiu kabelku v histórii.

Prečo sa darí kabelkám modelu Himalaya Birkin neustále prekonávať cenové rekordy? Rubinger tvrdí, že dôvodom ich narastajúcej hodnoty je „extrémna ojedinelosť, ikonický status a majstrovské remeslo“.

Zdroj: Vogue, Cosmopolitan

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.