Najdrahšia čokoláda na svete stojí viac ako desať iPhonov X

Čokoláda – potešenie chuťových pohárikov a jeden z najcennejších výtvorov ľudstva. Doslovne to vzal aj renomovaný portugalský výrobca čokolády Daniel Gomez, ktorý nedávno vytvoril božskú čokoládu s cenou závratných 9 489 dolárov. Táto čokoládová novinka dostala názov Glorious a podľa Guinnessovej knihy rekordov je najdrahšou čokoládou na svete. Ide teda o skutočné potešenie pre bohatých.

Lahôdka pokrytá jedlým zlatom je vyrobená výhradne z tých najlepších ingrediencií a môžete ju ochutnať v podniku Daniel’s Chocolate, v portugalskom meste Leiria. Je plnená starostlivo získanou tmavou rovníkovou čokoládou Valrhona, vláknami šafranu, bielou hľuzovkou a hľuzovkovým olejom z oblasti Périgord, madagaskarskou vanilkou, vločkami zlata a tajnou prísadou, ktorú Daniel odmieta prezradiť. Čokoláda bola nedávno vystavená v meste Óbidos v Portugalsku a po celý čas bola pod dohľadom ochrankárov. Nepochybne sa jedná o skutočný poklad. Tí, ktorí výstavu zmeškali, si budú môcť túto čokoládu čoskoro kúpiť vo vybraných krajinách ako Spojene arabské emiráty, Rusko, Angola či Argentína.

Súvisiace: Reštaurácia v New Yorku ponúka kuracie krídelká obalené v 24-karátovom zlate

Čokoláda Glorious je limitovaná na presne tisíc kusov a bude zabalená do ďalšieho umeleckého diela. To pozostáva z čiernej lakovanej drevenej základne s vyrytým zlatým sériovým číslom a kryštálového zvonovitého klobúka. Klobúk bude navyše zdobený tisíckami kryštálov a perál značky Swarovski a zlatou stuhou v hornej časti. Výrobcovia sľubujú, že čokoládu budú doručovať zákazníkom s mimoriadnymi opatreniami v oblasti bezpečnosti a ochrany. Ak máte na účte dostatok prostriedkov, môžete si celú skúsenosť dopriať aj Vy.

Najdrahšia čokoláda sveta predvedená na veľtrhu v Portugalsku.

 

Zdroj: TrendHunter, MSN

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.