Najdrahší počítač od Apple je už v predaji

Spoločnosť Apple v lete tohto roku oznámila uvedenie nového vysoko-výkonného počítača. Ak Vás táto správa naplnila nadšením, svojej odmeny ste sa dočkali. Osobný počítač iMac Pro je v predaji od 14. decembra. Je jedným z dvoch produktov, ktoré mala technologická spoločnosť sídliaca v meste Cupertino v pláne uviesť na trh do konca tohto roka. Druhým je systém HomePod, ktorého debut sa však presunul na začiatok roka 2018. iMac Pro je najdrahším a najvýkonnejším strojom spoločnosti Apple a je určený pre profesionálnych vývojárov audio a video systémov a softvéru, ktorí pri svojej práci potrebujú obrovskú kapacitu operačnej pamäte.

Súvisiace: Inteligentné slnečné okuliare Lowdown Focus zlepšia Vaše kognitívne funkcie

Dizajnom sa podobá už existujúcim členom série iMac, mierne sa však odlišuje novým odtieňom sivej farby. Je vybavený prvotriednymi komponentmi, medzi ktorými nechýbajú procesory Intel Xeon, monitor s rozlíšením 5K, grafický procesor Radeon Vega a ďalšie.

Najdrahší model počítača Mac Pro dosahuje v súčasnosti cenu 2 999 dolárov. Ak sa rozhodnete objednať si ho so všetkými dostupnými vylepšeniami, jeho hodnota môže narásť až na 7 000 dolárov. Počiatočná cena nového iMac Pro predstavuje 4 999 dolárov, pričom si ho tiež môžete opatriť dodatočnými vylepšeniami. Niet tak pochýb o tom, že sa skutočne jedná o aktuálne najdrahší počítač značky Apple.

Zdroj: Architecturaldigest

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.