Najbohatšou hudobníčkou na svete je Rihanna

Podľa odhadu magazínu Forbes je Rihanna po Oprah Winfrey druhou najbohatšou ženou pôsobiacou v zábavnom priemysle.

Rihanna, skutočným menom Robyn Fenty, je oficiálne miliardárkou a najbohatšou hudobníčkou na svete. 33-ročná speváčka hitov Umbrella a We Found Love však paradoxne najviac nezbohatla na týchto a ďalších svojich hitoch. Väčšina jej majetku, ktorý magazín Forbes odhaduje na 1,7 miliardy dolárov, pochádza z jej kozmetickej značky. V roku 2017 totiž Rihanna uviedla spoločne s francúzskym konglomerátom LVMH na trh svoju kozmetickú značku Fenty Beauty, z ktorej vlastní 50%. V prvom roku dosiahla značka obrat $550 miliónov, čo je oveľa viac, ako sa kedy podarilo zarobiť ktorémukoľvek celebritou schvaľovanému makeupovému produktu. Magazín Forbes odhaduje, že dnes má spoločnosť hodnotu $2,8 miliárd.

Speváčka, ktorá opísala make-up ako „zbraň voľby sebavyjadrenia“ počas dospievania, uviedla, že existujúce značky neposkytujú dostatočný výber produktov a tónov pre všetky typy pleti, čo ju prinútilo vytvoriť vlastný sortiment. Pri prvom uvedení na trh sa značka chválila podkladovým makeupom v 40 rôznych odtieňoch, ktoré „pomáhajú pokožke vyzerať ako pokožka“ a odvtedy ich rozšírila na 50 odtieňov.

Podľa magazínu Forbes je jej podiel v spoločnosti v kombinácii s 30% podielom v značke spodnej bielizne Savage X Fenty a peniazmi získanými počas jej 16-ročnej úspešnej kariéry speváčky priniesol majetok v hodnote 1,7 miliardy dolárov. To z nej robí druhú najbohatšiu ženu v zábavnom priemysle na planéte, hneď po Oprah Winfrey, ktorá vlastní majetok s odhadovanou hodnotou $2,7 miliardy.

Bernard Arnault, predseda a výkonný riaditeľ spoločnosti LVMH, ktorý je tretím najbohatším človekom na svete s odhadovanou hodnotou majetku $179 miliárd, o Rihanne povedal: „Každý vie, že Rihanna je úžasná speváčka, ale vďaka nášmu partnerstvu v značke Fenty Beauty som v nej objavil skutočnú podnikateľku, výkonnú riaditeľku a úžasného vodcu.”

Shannon Coyne, spoluzakladateľka poradenskej spoločnosti pre spotrebné výrobky Bluestock Advisors, v komentári k úspechu Rihanny uviedla: „Mnoho žien malo pocit, že neexistujú žiadne produkty, ktoré by zodpovedali ich tónu pleti. Boli svetlé, stredne svetlé, stredne tmavé, tmavé. Všetky vieme, že to nezodpovedá skutočnosti. Fenty Beauty bola jednou z prvých značiek, ktorá prišla a povedala: „Chcem osloviť všetkých týchto rôznych ľudí.“

Rihanna nie je prvou celebritou, ktorá si zarobila na kozmetike. Kylie Jenner, najmladšia členka rodiny Kardashian-Jenner, známej z americkej televíznej reality show, sa v roku 2019 vo veku 21 rokov stala najmladšou miliardárkou na svete, a to vďaka úspechu jej makeupovej spoločnosti Kylie Cosmetics, ktorú do značnej miery riadi svojim telefónom iPhone. Jej sestra Kim Kardashian West má tiež obchod s kozmetikou s názvom KKW Beauty, zatiaľ čo herečka Jessica Alba prevádzkuje wellness značku Honest Co.

Zdroj: TheGuardian

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.