Najbohatší z bohatých: koľko zarábajú filmové hviezdy

Reese Whiterspoon.

Mnohonásobné premietanie na filmovom pásme spravilo zo známych hollywoodskych filmových hviezd veľkých boháčov. Najlepšie platení herci a herečky v súčasnosti za úlohu v jedinom filme dostávajú osemciferné platy. Jednou z takýchto herečiek je práve Reese Witherspoonová, a to koľko zarába, vedel v roku 2002 aj jej vtedajší manžel Ryan Phillippe.

Phillippe počas moderovania Oscara v roku 2002 pri vyhlasovaní víťaza Witherspoonovej povedal: „Zarábaš viac ako ja, takže pokračuj ďalej.“ Tento veľký moment bol herečke pripomenutý aj pri nedávnom interview Margaret Gardinerovou v podcaste „Konverzácie v HFPA“.

Witherspoonová v podcaste priznala: „Existuje len málo žien, ktoré zarábajú veľké peniaze. Niektoré sa za to občas hanbia. Niekedy sa od nich očakáva, že ponúknu viac, urobia viac a budú tu viac pre ostatných, pričom na mužské filmové hviezdy na rovnakej pozícii nie sú kladené takéto požiadavky,” …. “Je potrebné, aby ženy hovorili o peniazoch, o tom ako si ich zarobili a aby sa za svoj zárobok nehanbili.“

Poďme si povedať viac o peniazoch a o tom, koľko známe filmové hviezdy zarábajú. Čítajte ďalej a otestujte si svoje znalosti z bohatstva niektorých svetovo preslávených filmových hviezd.

Tom Cruise

Tom Cruise.

Tom Cruise sa stal známym v 80. rokoch ako hviezda filmov „Riskantné podnikanie“ a „Top Gun“. Jeho závratná kariéra pokračovala niekoľko dekád. Aktuálne Tom Cruise zarába osemciferné číslo za herecké úlohy vo filmoch ako „Múmia“ či v sérii „Mission: Impossible“, ktorej siedma a ôsma časť sa práve natáča.

Leonardo DiCaprio

Leonardo DiCaprio.

Leonardo DiCaprio prešiel od detskej hviezdy cez lámača ženských sŕdc až po seriózneho herca. Počas svojej hereckej cesty si prevzal sedem nominácií Cien Akadémie. Po tom, ako bol päťkrát neúspešne nominovaný na Oscara, si DiCaprio svoju oscarovú sošku nakoniec odniesol na ceremónii v roku 2015 za vedúcu úlohu vo filme „Revenant“.

Morgan Freeman

Morgan Freeman.

Morgan Freeman svojím nezameniteľným hlasom uchvátil publikum vo filmoch ako „Sedem“, „Invictus: Neporazený“, „Šofér slečny Daisy“ a „Million Dollar Baby“. Aj keď Freeman ďalej hral (a naďalej dostával príslušné obrovské výplaty), časť pozornosti začal v posledných rokoch venovať včelárstvu. V roku 2019 na svojom ranči v Mississippi premenil 124 akrov na včeliu rezerváciu.

Tom Hanks

Tom Hanks.

Ako hviezda vo filmoch „Stroskotanec“, „Veľký“, „Forrest Gump“ a „Apollo 13“ sa Tom Hanks stal obľúbeným hercom nielen pre publikum ale aj pre kritikov. V posledných rokoch si tiež vybudoval obrovskú sieť sledovateľov, pričom len na Twitteri má viac ako 16,6 milióna sledovateľov.

Jennifer Lawrence

Jennifer Lawrence.

Hviezda filmov „Hry o život“, Jennifer Lawrence, sa dostala do top rebríčka najviac platených herečiek časopisu Forbes v rokoch 2015 a 2016. V roku 2016 zarobila 46 miliónov amerických dolárov vďaka svojmu veľkému podielu na zisku jedného z najdrahších filmov – posledného dielu série „Hry o život“, filmu s vysokými nákladmi, ktoré dosiahli 653,4 milióna dolárov. Vysoké zisky si udržala aj ako spolumajiteľka licencie v štúdiu Marvel, kde aktuálne stvárňuje postavu Raven/Mystique vo filme „X-Men: Dark Phoenix.“

Julia Roberts

Julia Roberts.

Julia Roberts sa počas svojej filmovej kariéry už dlho pýši titulom „miláčik Ameriky“. Jej filmová kariéra pozostáva z takých klasických hviezdnych úloh ako „Pretty Woman“, „Erin Brockovich“ a „Svadba môjho najlepšieho priateľa“. Hoci väčšinu svojho bohatstva zarobila svojimi filmovými postavami, jej posledný projekt bol na televíznej obrazovke, kde v roku 2018 zahviezdila v televíznom seriáli „Homecoming“.

Meryl Streep

Meryl Streep.

S 21 nomináciami Cien Akadémie na svojom konte je Meryl Streep najviac nominovanou herečkou na Oscara všetkých čias. Získala 5 nominácií Emmy vrátane nominácie v roku 2020 za úlohu v seriáli „Veľké malé lži“, ktorá jej podľa magazínu Variety za epizódu zarobila 800 000 dolárov.

Byť kritickým miláčikom pomohlo Meryl Streepovej zhromaždiť veľké peniaze.

Denzel Washington

Denzel Washington.

Podľa časopisu Forbes, Denzel Washington medzi rokmi 2003 a 2017 pred zdanením zarobil ohromných 290 miliónov dolárov. To všetko vďaka obrovským platbám – okolo 20 miliónov dolárov za film. V najbližšom čase sa Denzel Washington objaví v dvoch filmoch v roku 2021: „Malé veci“ a „Macbeth“.

Kate Winslet

Kate Winslet.

Po tom, ako sa Kate Winslet objavila v roku 1995 vo filme „Rozum a Cit“, dosiahla nové rozmery slávy stvárnením jednej z hlavných postáv vo filme „Titanic“ v roku 1997. Odvtedy hrala vo viacerých väčších trhákoch ako „Večný svit nepoškvrnenej mysle“ a „Núdzový východ“. Herecký výkon jej pomohol získať sedem nominácií na Oscara a dokonca jedno víťazstvo v roku 2008 za film „Predčítač“.

Reese Witherspoon

Reese Whiterspoon.

Reese Witherspoon zmenila svoju filmovú slávu na ríšu, ktorá zahŕňa produkčnú spoločnosť, multimediálnu spoločnosť a módnu kolekciu. Magazín Variety uvádza, že v súčasnosti Reese Witherspoon zarába veľké množstvo peňazí aj na televíznej obrazovke, kde ako herečka zarobí 1 milión dolárov za epizódu v „Rannej šou“ na Apple TV+’s, „Všade malé ohníky“ na Hulu’s a v druhej sérii HBO „Malé veľké lži“.

Zdroj: Yahoo

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.