Na predaj za $ 1 milión – najnebezpečnejší laptop na svete

Môže byť dosť ťažko pochopiteľné, že malý, starý notebook je braný ako umelecké dielo.

Spoločnosť si zrejme myslí niečo iné, keďže jeho súčasná hodnota je 1,2 milióna dolárov. Bol skonštruovaný internetovým umelcom Guo O Dongom. Tento notebook je veľmi unikátny keďže môže spôsobiť vážne škody.
Toto umelecké dielo tvorí úplne obyčajný 10,2 palcový notebook Samsung NC10-14GB, ktorý obsahuje šesť najnebezpečnejších kúskov softvéru na svete. Nazýva sa „Pretrvávanie chaosu“ a škoda, ktorú týchto šesť kúskov môže spôsobiť je podľa Donga v hodnote zhruba 95 miliónov dolárov.

Dong pre The Verge poznamenal: „Zámerom laptopu bolo fyzicky vytvoriť abstraktné hrozby, ktoré digitálny svet predstavuje. Myslíme si, že veci, ktoré sa dejú v počítačoch, nás nemôžu ovplyvniť, ale je to absurdné. Nebezpečné vírusy, ktoré ovplyvňujú rozvodné siete alebo verejnú infraštruktúru, môžu spôsobiť priame škody.“
Vírusy, ktoré infikujú prenosný počítač, zahŕňajú niektoré nedávne názvy, ako je napríklad WannaCry ransomware, ako aj staršie vírusy, napríklad takmer 20-ročný vírus ILOVEYOU.

Umelecké dielo si objednala firma DeepInstinct a je v súčasnosti dražené online. Prenosný počítač zašifrovaný škodlivým softvérom je možné vidieť na živom streame na zariadení Twitch a podľa Donga je úplne bezpečný za predpokladu, že nie je pripojený k sieti Wi-Fi alebo pripojený k USB zariadeniu.

Zdroj: TheVerge

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.