Na počesť 90. výročia ikonického modelu hodiniek Jaeger-LeCoultre Reverso bola vytvorená kaviareň 1931 Café s interiérom v štýle Art Deco

Hodinky Jaeger-LeCoultre Reverso sa prvýkrát objavili pred deväťdesiatymi rokmi a mali byť patrónom Polo hráčov. Pri príležitosti ich 90-tych narodenín bola otvorená kaviareň 1931 Café, ktorej interiér je inšpirovaný hnutím Art Deco a s detailmi prvkov charakteristických pre model Jaeger-LeCoultre Reverso.

Na prvý pohľad je jasné, že jedinečný interiér 1931 Café pripomína elegantný interiér zaoceánskeho parníka 30-tych rokov s pôvabom monochromatických filmových kulís. Čiernobiela paleta farieb je v kontraste s teplým svetlom, ktoré spoločne s chrómovými, hodvábnymi, sklenými a drevenými lakovými prvkami v dizajne vyvolávajú dojem inej doby.

Charakteristický prvok Art Deco, mramorová podlaha s vykladaným geometrickým vzorom, dodáva charizmu kaviarne z roku 1931. Kaviareň je veľkolepá a v mnohom odkazuje na legendárny model hodiniek, či už lustrom z matného skla, ktorý dominuje v strede miestnosti, alebo stoličkami s tromi kovovými pásmi, ktoré sa podobajú na dekoratívne motívy na púzdre modelu.

Dušu kaviarne vytvára mladá parížska kuchárka Nina Métayer, dvakrát ocenená titulom Pastry Chef of the Year, ktorá vytvorila špeciálnu kolekciu koláčov a pečiva. Prísady, ako horské bobule, orechy a med v kombinácii so švajčiarskou čokoládou, prenášajú hostí do čarovného kulinárskeho sveta.
Medzi zákuskami vytvorenými výhradne pre kaviareň 1931 Café je nádherné prekvapenie, ktoré vám v zime pripomína zasneženú krajinu Jura s letným ovocím v strede.

Poctou štýlu Art Deco je zas umelecká obdĺžniková cukrovinka z lieskových orechov a čokolády. Nina Métayer hovorí: „To, čo ma na tejto spolupráci s Jaeger-LeCoultre veľmi oslovilo, bola myšlienka spojiť do jedného projektu dva veľmi odlišné výrazy remeselného spracovania. Cukrár a hodinár majú rovnaké hlboké hodnoty a naše gestá sú poháňané rovnakou túžbou: netvoriť pre seba, ale vyniknúť pre potešenie obdarovaného. “

Kaviareň 1931 Café v Šanghaji otvorila svoje brány od 13. júna do 15. augusta. Na jeseň bude kaviareň 1931 Café znovu vytvorená na novom mieste v srdci Paríža.

Zdroj: Fortune

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.