Na limitovanej edícii hodiniek značky Jaquet Droz nájdete okrem ciferníka z petrifikovaného dreva aj pohyblivého motýľa

Predstavte si zlatého anjela riadiaceho zlatý dvojkolesový voz, ťahaný zlatým motýľom naprieč zlatým lesom. Následne si túto bohato pozlátenú scénu predstavte vyobrazenú na pozadí červenohnedého petrifikovaného dreva staršieho viac ako 150 miliónov rokov.

Tento fantastický výjav, nachádzajúci sa vo vnútri 43 milimetrového 18-karátového puzdra z rýdzeho zlata s malým ciferníkom z čierneho ónyxu, je zvýraznený 18-karátovými zlatými prvkami, pričom je inšpirovaný skicou Le papillon conduit par l’amour (v preklade: Motýľ poháňaný láskou) z roku 1774. Kresba Kupida, riadiaceho dvojkolesový voz, bola načrtnutá takzvaným Draughtsmanom, ktorý predstavuje automat vytvorený Henri-Louisom Jaquet-Drozom, synom zakladateľa značky Pierrea Jaquet-Droza.

Posledná verzia týchto klasických hodiniek, s názvom Loving Butterfly Automaton, je vytvorená z tak mimoriadnych materiálov, aké fanúšikovia značky bezpochýb očakávali.

Ciferník je totižto vyrobený z minerálu s neobyčajným názvom Chinchilla Red, ktorý je možné nájsť iba vo východnej časti Austrálie. Predpokladá sa, že tento materiál s extrémnou hustotou sa vytvára tým, že sa sopečný popol usadí na stromoch (akými sú borovice alebo jedle), ktoré sú následne zaliate lávou. Umelci značky Jaquet Droz tak strávili hodiny len tým, že sa usilovali zjemniť jeho povrch.

Scéna vyobrazená na viacrozmerných a viacfarebných číselníkových pružinách ožíva v momente, keď sa stlačí tlačidlo hodiniek v tvare koruny. Automaticky sa tým začnú pohybovať ako kolesá, tak aj krídla anjela. Udávanie času vďačí za svoju presnosť takzvanému Jaquet Droz 2653 AT1, ktorý predstavuje istý typ samonavíjacieho mechanického pohybu.

Súvisiace: Hodinky Jaquet Droz obsahujú magický rybník s plávajúcimi kaprami a sú úžasné!

Verzia hodiniek s ciferníkom z minerálu Chinchilla Red bude vyrobená v limitovanom množstve iba 28 kusov, z ktorých každý bude ponúkaný na predaj za sumu približne 117 000 eur. Značka Jaquet Droz pritom v marci oznámila, že vzhľadom k požiarom, ktoré zdevastovali Austráliu začiatkom tohto roka, bude časť výnosov z predaja venovaná rôznym asociáciám, ktoré boli založené na pomoc s opätovným zalesňovaním krajiny a taktiež aj na záchranu ohrozených druhov živočíchov. K takýmto asociáciám sa pritom zaraďujú napríklad „Plant a Tree for Me“ alebo „One Tree Planted“.

V minulosti obsahoval model hodiniek Loving Butterfly Automaton ciferníky vytvorené z ónyxu, jadeitu, serpentínu, jaspisu a meteoritu. Túto jar však bude číselník vyrobený z opálu, pričom zvyšok hodiniek bude na základe preferencie zákazníka vytvorený buď z 18-karátového rýdzeho alebo bieleho zlata.

Zdroj: ChinaLuxus

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.