Montblanc pridáva do svojej luxusnej kolekcie Bohème hodinky určené pre ženy

Produktová rada Bohème spoločnosti Montblanc, ktorá bola uvedená na trh v roku 2014, predstavuje hodinky vyrobené podľa vysokých technických a remeselných noriem, a predovšetkým s ohľadom na moderné a sebavedomé ženy. Luxusná značka oživila svoju kolekciu na rok 2019 niekoľkými novými hodinkami: dvomi novými modelmi Manufacture Perpetual Calendars, novým modelom Full Calendar a štyrmi novými modelmi s motívom Day/Night.

Generálny riaditeľ spoločnosti Montblanc, Nicolas Baretzki, poznamenal: „Nové modely dámskych hodiniek sú poctou sebadôvere a vyjadreniu pocitov modernej a nezávislej ženy, ktorá je verná sebe, svojim túžbam a snom.“ Hodinky z radu Bohème rozpoznáte podľa ich leštených puzdier s mierne zakrivenými a brúsenými rohmi, tvarovanými „cibuľovými“ korunkami a lunetami osadenými žiarivými diamantmi.

Každý model charakterizujú hodinové ručičky v tvare listu, kvetinové arabské číslice, minútové stupnice s výraznými bodkami a vnútorné kruhy, zatiaľ čo ciferník je vytvorený pomocou tradičných dekoratívnych techník, ako je gilošovanie a osadzovanie drahokamov. Všetky hodinky kolekcie Bohème v sebe spájajú jednoduchosť s nadčasovým dizajnom.

Najnovšie hodinky Manufacture Perpetual Calendar z kolekcie Bohème sa vyznačujú úplne novým, zabudovaným večným kalendárom kalibru MB 29.22, ktorý vďaka svojim veľkým ukazovateľom na 3., 6. a 9. hodine veľmi prehľadne zobrazuje hodiny, minúty, deň, dátum, mesiac, fázu mesiaca a priestupný rok. Výrobca hodiniek uvádza, že vývoj pohybového mechanizmu im zabral tri roky a pozostáva výlučne z koliesok, na rozdiel od pák, ktoré sa nachádzajú vo väčšine večných kalendárov. To pomáha užívateľke nastaviť hodinky cez korunku v obidvoch smeroch, čo predstavuje oveľa jednoduchší spôsob nastavenia.

Nový model hodiniek Full Calendar značky Montblanc tiež charakterizuje 36 mm leštené puzdro vyrobené z ocele, so zafírovým sklom odolným proti poškriabaniu a zadným viečkom. Hodinky sú dodávané s komplikáciou úplneho kalendára v rýdzom a elegantnom prevedení, ktorá zahrňuje údaje o mesiaci v otvore na 12. hodinách, dátum na vonkajšej strane číselníka a fázu mesiaca na 6. hodine. Sú vybavené úplne novým modrým remienkom jemne zrnitej textúry z teľacej usne.

Súvisiace: Značka Montblanc a jej budúcnosť na trhu s luxusnými hodinkami

Dva nové modely kolekcie Bohème Day/Night sú k dispozícii s puzdrom vo veľkosti 30 mm, ktoré doplňuje ďalší pár modelov s veľkosťou puzdra 34 mm. Indikátor dňa a noci, ako už napovedá názov, umožňuje nositeľke zistiť, či je deň alebo noc. Svetlomodrá obloha a zlaté slnko naznačujú deň a usmievavý zlatý mesiac na tmavo modrej oblohe ozdobenej hviezdami zas noc.

Zdroj: Montblanc

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.